Gmina Żukowice: Są efekty

0
856
2014-07-zajecia-na-basenie@gmina-Kotla-01

Zabawy ruchowe, nauka pływania, nauka gry w bilarda i kręgle – to umiejętności, które nabyli uczniowie z gminy Żukowice w ramach realizowanego w ciągu roku szkolnego programu gier i zabaw wodnych. Dzieci Fundacji Polskiej Miedzi miały możliwość bezpłatnego wyjazdu do polkowickiego Aquaparku, gdzie mogły korzystać z basenu lub kręgielni.

W zakończonym niedawno roku szkolnym 2013/2014 już kolejny raz uczniowie Szkoły Podstawowej w Nielubi oraz Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim mieli możliwość nieodpłatnego korzystania z obiektów polkowickiego Aquaparku. Dzięki Fundacji Polska Miedź każde dziecko mogło wyjechać na basen lub kręgielnię.

Podczas zajęć prowadzonych przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej (kl. 0-3) oraz nauczyciela wychowania fizycznego (kl. 4-6) uczniowie realizowali programy gier i zabaw wodnych (oswajanie z wodą, zabawy ruchowe w różnych formach) oraz nauki pływania. Efektem tej współpracy są wymierne umiejętności uczniów.

„Każdy uczeń kl. IV-VI potrafi przepłynąć stylem dowolnym 25 m samodzielnie lub z deską. Uczniowie potrafią również prawidłowo reagować w sytuacjach zagrożenia życia w środowisku wodnym” – informują nauczyciele wychowania fizycznego klas 4-6.

Oprócz zajęć na basenie uczniowie nabywali umiejętności gry w kręgle i bilarda. Poza ciężką pracą, czas zajęć realizowany w obiektach polkowickiego Aquaparku, był wspaniałą zabawą i doskonała formą uatrakcyjnienia zajęć szkolnych oferowanych przez szkoły.

„Uczniowie bardzo chętnie i licznie korzystali z możliwości spędzenia zajęć poza szkołą. Aktywnie uczestniczyli we wszystkich proponowanych formach – z radością użytkując bogato wyposażony obiekt” – dodają opiekunowie dzieci.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.