Głogowianin aresztowany za posiadanie narkotyków

0
490
2014-07-15-marihuana zatrzymana przez głogowską policję@Głogów-001

22 – letni mieszkaniec Głogowa został zatrzymany przez głogowskich policjantów pod zarzutem posiadania znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna miał w swoim mieszkaniu ponad 400 porcji marihuany oraz elektroniczną wagę. Na wniosek policji i prokuratury, głogowianin został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania głogowianina doszło, w ostatni piątek, 11 lipca – „Policjanci z Wydziału Kryminalnego przeszukali mieszkanie i piwnicę należącą do 22 – latka. W trakcie tych czynności ujawnili woreczki z zawartością suszu roślinnego. Badania testerem narkotykowym potwierdziły, że jest to substancja odurzająca w postaci marihuany, a jej ilość wystarczyłaby na ponad 400 porcji rynkowych” – informuje Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Funkcjonariusze policji ujawnili również wagę elektroniczną. Mężczyzna, u którego dokonano przeszukania, usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków.

„Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi za to kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu głogowianin został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności tej sprawy” – dodaje oficer prasowy.

To już kolejne w ostatnim czasie zatrzymanie większej ilości marihuany. Niedawno głogowska policja postawiła zarzuty 17-latkowi, u którego policjanci znaleźli ponad 150 porcji marihuany, podczas interwencji w jednym z mieszań na terenie miasta. W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli również wagę, woreczki i inne przedmioty.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.