Otwarcie skateparku po wakacjach

0
612
2014-07-09- skatepark@chrobry głogów001

We wrześniu ubiegłego roku na Obiektach Chrobrego oddano do użytku tor rowerowy. Niestety wtedy w budżecie miasta nie starczyło już pieniędzy na budowę skateparku. Udało się w tym roku. W połowie września skatepark zostanie oddany do użytku mieszkańców. Koszt całej inwestycji to blisko milion złotych.

Trwają prace przy budowie skateparku na obiektach Chrobrego Głogów. Skatepark powstaje w południowo-wschodniej części kompleksu, tuż obok trzeciej płyty. Na razie wykonywane są prace ziemne, po których nastąpi wylanie płyty betonowej. Na niej dopiero będą montowane urządzenia do ewolucji na rolkach i deskorolkach.

„Prace mają zakończyć się w sierpniu, natomiast do użytku dla mieszkańców Głogowa skatepark zostanie oddany w połowie września” – informuje Marcin Gaworski, kierownik technicznego utrzymania obiektów na Chrobrym Głogów.

Firma ma jeszcze wykonać dojście do obiektu, ogrodzenie i prace elektryczne. Skatepark będzie bowiem oświetlony. Powstający skatepark będzie uzupełnieniem kompleksu.

Dla miłośników ekstremalnych sportów we wrześniu ubiegłego roku oddany do użytku został tor rowerowy dirt, który cieszy się popularnością wśród młodych głogowian. Tor rowerowy powstał z inicjatywy mieszkańców Głogowa, którzy zwrócili się do Prezydenta z pomysłem budowy takiego toru.

Na torze powstała drewniana rampa startowa z dwupoziomowym najazdem. Jeden przeznaczono dla początkujących, drugi dla bardziej zaawansowanych osób. Dalsza część to tzw. pumptrack składający się z ziemnych przeszkód, z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych hopek ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymanie prędkości bez pedałowania. Wybudowanie toru rowerowego kosztowało 84 tysiące złotych.

W zeszłym roku dwa razy ogłaszane były przetargi na budowę skateparku. Jednak środki, jakie firmy zażyczyły sobie za budowę parku były zbyt duże i władze gminy nie były w stanie zwiększyć dotacji na budowę skateparku. W tym roku się udało. Koszt budowy skateparku to blisko milion złotych.

2013-10-03-Tor rowerowy, rowery- Głogów-001

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.