Ogólnopolska Olimpiada w Kolarstwie MTB już za chwilę

0
331
MTB Obiszów plakat

W dniach 15 – 16. lipca 2014 roku na torze motocrossowym Głogów – Górkowo wystartuje XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kolarstwie MTB. Poniżej prezentujemy program zawodów, które odbędą się już za niecały tydzień. 

Miejscem zawodów będzie tor motocrossowy Głogów Górkowo. Kierownikiem imprezy sportowej jest Artur Chodor. Na zawody przeznaczone zostały dwa dni, z których pierwszy – wtorek 15. lipca – poświęcony zostanie na sprawy organizacyjne. Od 14:00 do 18:00 przewidziany jest przyjazd ekip biorących udział w zawodach, akredytacja oraz weryfikacja zawodników. Zarówno sprawy organizacyjne, jak i samo zakwaterowanie zawodników będzie miało miejsce w głogowskim Hotelu Interferie.

Dzień wyścigów przewidziany jest na 16. lipca 2014 r. i rozpocznie się śniadaniem zaplanowanym na godz. 8:00. O 11:30 nastąpi oficjalne otwarcie XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kolarstwie MTB. Pierwsze w wyścigu wystartują juniorki młodszegodz. 12:30, natomiast po nich o 13:30 ruszą juniorzy młodsi. Ceremonia dekoracji kobiet i mężczyzn oraz oficjalne zamknięcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbędzie się o godz. 15:30.

Ostateczny termin przesłania zgłoszeń ekip wojewódzkich upływa dziś, 09. lipca 2014 r. Zainteresowane osoby proszone są o przesłania e-maila na adres dzkol@dzkol.eu

Warunkiem przyjęcia ekipy wojewódzkiej jest przedstawienie podczas akredytacji list zgłoszeń oraz wypełnionych i podpisanych przez wszystkich uczestników (czyli zawodników, trenerów, opiekunów i sędziów) listy meldunkowej i oświadczenia o danych osobowych, zamieszczonych na stronie internetowej www.olimpiadamlodziezy.pl. W przypadku, gdy zawodnik jest niepełnoletni, oświadczenie w jego imieniu podpisuje jeden z rodziców lub opiekunów prawnych.

XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kolarstwie MTB to jedna z wielu imprez kolarskich, jakie odbędą się w najbliższym miesiącu. Chwilę wcześniej, bo w dniach 09 – 12. lipca 2014 odbędzie się Kolarstwo Szosowe w Wałbrzychu, w którym udział wezmą juniorki i juniorzy młodsi stający do rywalizacji w jeździe indywidualnej na czas. Już następnego dnia, czyli 13. lipca odbędą się aż dwa wyścigi. Pierwszym z nich będzie KORONA KOCICH GÓR – Wyścig Amatorów oraz Mistrzostwa Polski Państwowej Straży Pożarnej, który zorganizowany zostanie w miejscowości Zawonia. Wyścig Korona Kocich Gór rozegrany zostanie na trasie okrężnej, przy ograniczonym ruchu drogowym. Długość rundy wynosi 23,4 km, zawodnicy musieli będą pokonać 3 rundy (70,2 km) oraz na drugim dystansie 2 rundy (46,8 km). Drugimi zawodami w Zawoni będą Mistrzostwa Polski Państwowej Straży Pożarnej na dwóch dystansach: 70,2 km oraz 42,8 km w poszczególnych kategoriach: kobiet i mężczyzn.

Na zakończenie miesiąca, w dniach 24 – 27.07.2014 roku we Wrocławiu odbędzie się Kolarstwo Torowe. Zawody rozpoczął się w piątek 25. lipca od eliminacji do sprintu drużynowego kobiet i mężczyzn oraz wyścigu na dochodzenie drużynowy kobiet i mężczyzn. Finały odbędą się jeszcze tego samego dnia o godz. 17:00.  Zawody trwać będą do niedzieli 27. lipca.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.