Będzie można bezpłatnie się przebadać

0
419
zdjęcie 2014-07-04-badania mammograficzne@mammobus-001

8 i 13 sierpnia można będzie wykonać bezpłatne badanie mammograficzne w mammobusie, który odwiedzi powiat głogowski. Badania mammograficzne będzie można wykonać w dwóch miejscach: w Serbach i w Kotli. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby, dlatego warto się badać. 

Badania wykonane zostaną w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowane jest przez NFZ.

Badania w mammobusie można będzie wykonać w następujących lokalizacjach: 8 sierpnia – Kotla, na placu przed Ośrodkiem Zdrowia,  ul. Krzycka 2 oraz 13 sierpnia – Serby, ul. Ogrodowa, przy szkole.

Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby, dlatego warto się badać. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.

„Wykonujemy bezpłatne badania mammograficzne w ramach umów z 15 oddziałami NFZ na Program Profilaktyki Raka Piersi ? etap podstawowy, wg zasad i harmonogramu ustalonego z NFZ. Programem objęte są Panie w wieku 50-69 lat, z zachowaniem 24 miesięcznych interwałów pomiędzy kolejnymi badaniami. Zachęcamy przedstawicieli samorządów, przychodni zdrowia i innych instytucji do wspólnej promocji akcji profilaktycznych oraz organizacji postoju mammobusów w miejscach najdogodniejszych dla beneficjentek Programu” – czytamy na stronie firmy, która będzie wykonywać badanie.

W badaniach mogą wziąć udział także Panie w wieku od 35 lat, jeśli lekarz stwierdzi indywidualne wskazania do wykonania badania mammograficznego.

Badania wykonuje firma FADO Centrum Usług Medycznych z Gdyni. Jest to największy w Polsce świadczeniodawca, który do wykonywania badań wykorzystuje mammobusy. Każdego dnia aż 13 mobilnych pracowni mammograficznych FADO bada kobiety niemal w całej Polsce.

Panie, które planują wykonać badanie w mammobusie firmy FADO, proszone są o wcześniejsze zarejestrowanie się pod nr tel: 801 080 007 lub 58 666 2 444 lub na www.fado.pl. Na badanie należny przynieść ze sobą dowód osobisty.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.