II Okręgowe Mistrzostwa Służby Więziennej w pływaniu

0
675
pływalnia II mistrzostwa służby więziennej w pływaniu

W dniu 27. czerwca 2014 r. w Głogowie odbyły się II Okręgowe Mistrzostwa funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej w pływaniu o Puchar Dyrektora Okręgowego.

II  Okręgowe Mistrzostwa Służby Więziennej miały znamienny charakter, ponieważ była to reaktywacja mistrzostw pływackich, jakich podjęła się głogowska jednostka. Poprzednie zawody odbyły się 10 lat temu, wzięło w nich udział 5 drużyn: z Lubania, Wrocławia, Świdnicy, Wołowa i Głogowa, a czołowe miejsce zajęli zawodnicy z AŚ Lubań.

Tym razem w imprezie udział wzięło osiem drużyn z: AŚ Świdnica, AŚ Lubań, AŚ Wałbrzych, ZK Kłodzko, ZK Wołów, ZK nr 1 we Wrocławiu, ZK nr 2 we Wrocławiu oraz gospodarze ZK Głogów. Zawody rozgrywane w konkurencjach indywidualnych mężczyzn i kobiet ( 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem dowolnym) i zespołowych (sztafeta 3 x 50 m) były na bardzo wysokim poziomie.

Wśród mężczyzn rywalizacja rozgrywała się głównie między trzema zawodnikami. Najlepszy wynik stylem klasycznym uzyskał zawodnik reprezentujący AŚ Wałbrzych Tomasz Karch z czasem 37,10 sek., tuż za nim na mecie zameldował się zawodnik gospodarzy Damian Krawiec, który uzyskał czas 37,11 sek,. Trzeci na mecie był Damian Surówka z AŚ Świdnica – 39,34 sek. Dystans 50 metrów stylem dowolnym wygrał Damian Krawiec – 26,11 sek., który do mety dopłynął przed Tomaszem Karchem – 27,53 sek. i Damianem Surówką – 28,77 sek.

W rywalizacji kobiet stylem dowolnym i stylem klasycznym pierwsze miejsca zajęła Agata Neuberg reprezentująca ZK nr 1 we Wrocławiu z wynikami 52, 66 sek. i 43,66 sek.

Gospodarze zawodów walczyli zacięcie i nie pozwolili wywieźć Pucharu Dyrektora Okręgowego z Głogowa, uzyskując najlepszy czas w klasyfikacji drużynowej z wynikiem 1:34,97. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Aresztu Śledczego w Lubaniu – 1:42,68. Na trzecim uplasowali się zawodnicy ZK nr 1 we Wrocławiu z wynikiem 1:44,71.

Zawody zakończono uroczystym wręczeniem pucharów, medali, dyplomów i pamiątkowych upominków oraz wspólnym biesiadowaniem w Zespole Pałacowo-Parkowym w Bądzowie. Mistrzostwa, które oprócz rywalizacji miały na celu upowszechnienie wśród funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej pływania, jako aktywnej formy spędzania czasu wolnego oraz integrację jednostek penitencjarnych okręgu wrocławskiego przebiegły w duchu reguły fair-play w miłej i sportowej atmosferze. Obecny na zawodach Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej we Wrocławiu płk Ryszard Godyla podkreślił, że tego typu inicjatywy doskonale integrują środowisko funkcjonariuszy, obiecując wsparcie dla kolejnych edycji. Wszyscy zawodnicy podkreślali dobrą atmosferę zawodów i zapowiedzieli swój udział w Mistrzostwach Okręgowych w następnym roku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.