Sławska Noc Reggae już w sobotę!

0
564
sławska noc reggae plakat

Piękna pogoda i jamajskie brzmienie niosące się wzgłuż jeziora sławskiego – tak zapowiada się tegoroczna VI edycja Sławskiej Nocy Reggae. Burmistrz Sławy i Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku zapraszają na niezwykłą noc, która będzie mieć miejsce już 05. lipca 2014r. Na scenie przy plaży SCKiW wystąpią: Jamal, Bethel, Chonabibe, Splendid Soundsystem, Damian SyjonFam, Steppa Warriors, Kudłacz i Hopkins. Start: godz. 17:00. Wstęp wolny. 

W tym roku na sławskiej scenie wystąpi jeden z najbardziej znanych w Polsce wykonawców muzyki reggae i dancehallu, autor przebojów ”Policeman”, ”Kiedyś będzie nas więcej”, ”DEFTO” – Jamal. Niecały miesiąc temu artysta gościł na Dniach Głogowa, podczas których skutecznie rozgrzał głogowską publiczność.

jamal dni głogowa

Sobotnie koncert będzie już drugim występem Jamala w Sławie. Pierwszy raz na sławskiej plaży Jamal wystąpił w 2011 roku. Występ spodobał się na tyle, że organizatorzy Sławskiej Nocy Reggae postanowili zaprosić artystę również na tegoroczną edycję imprezy. Organizatorzy mają nadzieję, że fanów jamajskich brzmień pojawi się przynajmniej tylu, co w zeszłym roku.

Kolejnym wykonawcą, który już w sobotę zagra na sławskiej scenie jest polski zespół muzyczny Bethel, prezentujący muzykę reggae z elementami dub oraz ska. Zespół występował między innymi na Przystanku Woodstock, gdzie w 2011 roku porwał publiczność zgromadzoną pod Małą Sceną, natomiast rok później wystąpił już na Dużej Scenie Przystanku. Bethel może poszczycić się wieloma osiągnięciami oraz nagrodami zdobytymi na polskich festiwalach, takich jak: Rock Style Festiwal, Around The Rock czy Reggae na piasku.

dni głogowa jamal publiczność

W sobotnią noc usłyszymy także wrocławski kolektyw Steppa Warriors, w skład którego wchodzą Jacek Woźniczak i Robert Lisiecki (Nesta), czyli dwóch wielbicieli głebokiego basu i sound systemowego grania w stylu brytyjskim. Steppa Warriors występowali m. in. z Wayne’m MacArthurem i Hornsmanem Coyote. W swoim graniu wzorują się na pionierach dubowej sceny UK, takich jak: Jah Shaka, Iration Steppas czy Aba-Shanti-I.

Podczas tegorocznej edycji Sławskiej Nocy Reggae wysłuchamy również Damiana SyjonFama – wokalisty, autora tekstów, oddanego muzyce i przesłaniu, jakie ta za sobą niesie.

Sławska Noc Reggae wystartuje o godz. 17:00. Weekend zapowiada się naprawdę gorąco również za sprawą temperatury – na sobotę meteorolodzy przewidują temperaturę sięgającą nawet 30°C.

Organizatorami Sławskiej Nocy Reggae jest Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku, patronat nad imprezą objął Burmistrz Sławy. Głównym sponsorem są Lasy Państwowe Nadleśnicwto Sława Śląska.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.