Policyjne awanse

0
570
2014-07-01-mianowanie I zastępcy Komendanta Policji@Głogów-001

Nadkomisarz Mariusz Bużdygan podjął obowiązki I zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. W uroczystym wprowadzeniu na nowe stanowisko uczestniczył inspektor Zbigniew Skwierawski I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Mariusz Bużdygan zastąpił Ryszarda Wójtowicza, który z kolei objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Górze.

Przekazanie obowiązków odbyło się w dniu 30 czerwca, podczas uroczystości z udziałem I zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, inspektora Zbigniewa Skwierawskiego, który wręczył rozkaz powołania na stanowisko I zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie, nadkomisarzowi Mariuszowi Bużdyganowi. W uroczystości uczestniczyła kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Nadkomisarz Mariusz Bużdygan pracuje w policji od 2000 roku. Od 2011 roku pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego w Lubinie,

„Mariusz Bużdygan swoich 14 lat służby w naszej jednostce pełnił jako jeden z wyróżniających się funkcjonariuszy. Szczególnego podkreślenia wymaga jego doświadczenie w pracy dochodzeniowo-śledczej, bowiem praktycznie przez wszystkie lata swojej dotychczasowej służby spędził w tym właśnie pionie” – tak żegnali go jego koledzy z Lubina.

W Głogowie nadzorować będzie służbę kryminalną. Mariusz Bużdygan objął obowiązki Ryszarda Wójtowicza, którego głogowscy policjanci żegnali pod koniec maja tego roku.

Przypomnijmy Młodszy Inspektor Ryszard Wójtowicz pełnił funkcję zastępcy i I zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie od 2004 roku. Nadzorował służby kryminalne. Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu i po spełnieniu wymogów postępowania kwalifikacyjnego, objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Górze.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.