MOK: ‘Krawiec Niteczka’ wystąpi w niedzielę

0
658
spektakl dla dzieci krawiec niteczka

Już w najbliższą niedzielę, 06. lipca o godz. 12:00 na placu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury obejrzeć będzie można plenerowy spektakl dla dzieci pt. ”Krawiec Niteczka”. Wstęp wolny.

Krawiec Niteczka to spektakl, który powstał w oparciu o opowiadanie autora ”Panny z mokra głową”czy ”Szatana z siódmej klasy” – Kornela Makuszyńskiego. Jest to historia dzielnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa i ratuje miasteczko przed potopem zaszywając dziurę w niebie, przez którą nieustannie padał na miasteczko deszcz. Po tak bohaterskim czynie Krawiec Niteczka zostaje królem Pacanowa i mężem pięknej królewny.

Spektakl to niezwykle pomysłowy monodram powstały w oparciu o techniki teatru lalek. Lalki i scenografia wykonane zostały wg projektów znanego łódzkiego plastyka Jana Zielińskiego. Muzykę do spektaklu skomponował Bogdan Dowlasz był rektor Akademii Muzycznej w Łodzi, ceniony muzyk i twórca oprawy muzycznej wielu spektakli teatralnych.

Przedstawienie w wykonaniu aktorki na co dzień związanej z łódzkim teatrem lalek ”Arlekin”, Małgorzaty Wolańskiej, skrzy się dowcipem i ciekawymi rozwiązaniami inscenizacyjnymi. Spektakl trwa ok. 50 minut i znakomicie bawi widzów w każdym wieku, choć adresowany jest do widowni dziecięcej.

Spektakl doceniony przez recenzentów i krytyków teatralnych, został wyróżniony na III Międzynarodowym Festiwalu Solistów Lalkarzy, nagrodzony na X Międzynarodowych Toruńskich Spotkaniach Teatrów Lalek, jest zapraszany na festiwale i przeglądy sztuki teatralnej dla dzieci, nie tylko w kraju. Zawsze entuzjastycznie przyjmowany przez widzów, cieczy pogodnym dowcipem i wzrusza przyjaznym klimatem.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.