Głogów: Pierwsze egzaminy na prawko w październiku

0
533
2014-06-30-podpisanie porozumienia w sprawie WORD-u@Starostwo Powiatowe@Głogów-001

Najprawdopodobniej w październiku pierwsze osoby będą mogły zdać egzamin na prawo jazdy w Głogowie. Takie zapowiedzi złożyli wczoraj uczestnicy spotkania w Starostwie Powiatowym, gdzie podpisano porozumienie między powiatem głogowskim, a WORD-em w Jeleniej Górze. 

Wczoraj, w Starostwie Powiatowym spotkali się: dyrektor jeleniogórskiego WORD-u, Robert Trasa, posłanka Ewa Drozd oraz członkowie zarządu powiatu. Celem spotkania było podpisanie porozumienia, które otwiera drogę do rozpoczęcia prac, w wyniku których utworzona zostanie filia ośrodka egzaminacyjnego w Głogowie.

Wcześniej prowadzone były rozmowy z Legnicą, jednak ze względu na sztywne stanowisko dyrektora Pawlaka i WORDU w Legnicy, władze powiatu głogowskiego zdecydowały się zmienić kierunek działań. Rozmowy z jeleniogórskim Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego zaproponował Jarosław Dudkowiak, który pod koniec maja objął funkcję członka zarządu w starostwie powiatowym.

W najbliższych dniach ogłoszony zostanie przetarg na realizację inwestycji, czyli remont i przystosowanie pomieszczeń, za co odpowiedzialny jest powiat. Rada powiatu przekazała 200 tysięcy złotych na to zadanie – „Nasz harmonogram jest taki, żeby do końca września przygotować plac i pomieszczenia oraz doprowadzić światłowód” – zapowiada starosta Rafael Rokaszewicz.

Natomiast wyposażenie pomieszczeń w niezbędny sprzęt, przygotowanie placów pod względem technicznym do egzaminów oraz zatrudnienie pracowników leży po stronie jeleniogórskiego WORD-u.

Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to pierwsze egzaminy na prawo jazdy odbędą się w październiku. Ośrodek będzie się mieścił przy ulicy Folwarcznej. Na razie będzie można zdawać prawo jazdy w kategorii B i B1.

Właściciele głogowskich szkół nauki jazdy liczą na to, że teraz będzie więcej chętnych. Ich zdaniem wielu głogowian wstrzymywało się z pójściem na kurs do czasu otwarcia ośrodka w Głogowie – „Mnóstwo ludzi, którzy odwlekali tę decyzję teraz się na to zdecydują” –  zauważa Mariusz Hładczuk, właściciel jednej z głogowskich szkół nauki jazdy.

Tym bardziej, że jak zauważa Hładczuk po zmianie przepisów dotyczących zasad zdawania egzaminów, znacznie spadła liczba osób chętnych – „Wcześniej mieliśmy ok. 200 – 300 osób w roku, a teraz mamy tylko 60 – 70” – mówi.

Więcej na ten temat już jutro w Temacie Tygodnia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.