Zostaną wybrani losowo

0
611
zdjęcie 2014-07-01-wakacyjna-praca-dla-mlodych@mok

Już jutro, 1 lipca odbędzie się rekrutacja do Programu Wakacyjna Praca dla Młodych. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadodrze co roku zatrudnia kilkadziesiąt młodych ludzi do drobnych prac konserwatorskich i pielęgnacji terenów zielonych. Osoby do Programu zostaną wybrane na zasadzie losowania.

Program Wakacyjna Praca dla Młodych od ośmiu lat realizowany jest wspólnie z Gminą Miejską Głogów. W tym roku po raz pierwszy, dzięki wsparciu starosty zostaną zatrudnione także osoby 16-17 letnie. Będą również miały możliwość być zatrudnione osoby z poza Gminy Miejskiej  Głogów, choć w dosyć ograniczonej ilości.

„Program wakacyjnej pracy jest interesujący nie tylko dla młodzieży z miasta ale również dla ich rówieśników uczęszczających do naszych szkół ponadgimnazjalnych, ale mieszkających poza Głogowem. Nasze zaangażowanie umożliwi młodym ludziom spoza miasta – a z terenu powiatu głogowskiego – przystąpienie do tej akcji” – mówi Starosta Głogowski Rafael Rokaszewicz. Samorząd przekazał na ten cel 5 tysięcy złotych.

Wakacyjna Praca dla Młodych na stałe już wpisała się w kalendarz działań pomocowych dla młodych mieszkańców Głogowa w znalezieniu pracy wakacyjnej. W programie „Wakacyjna Praca dla Młodych” dotychczas zatrudnionych zostało ponad 800 osób.

Szansę na otrzymanie pracy ma każdy, liczba osób chętnych do udziału w rekrutacji jest nieograniczona.

W ciągu dwóch tygodni, w czasie których wykonywać będą drobne prace na osiedlach mieszkaniowych, każdy z nich zarobi około 450 złotych. Młodzież będzie  wykonywała  proste prace konserwatorskie, pielęgnowała tereny zielone należące do Gminy Miejskiej Głogów i Spółdzielni Mieszkaniowej „Nadodrze”.

Rekrutacja odbędzie się 1 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury w godzinach od 9.00 do 11.oo. Rekrutacja do pracy odbywać się będzie na zasadach losowania. W tym dniu odbędą się dwa losowania.  Podczas pierwszego wylosowanych zostanie 2o osób w wieku 16-17 lat. Następnie z wszystkich uczestników, którzy ukończyli 18 lat wylosowanych zostanie 110 osób. Liczba chętnych do udziału w rekrutacji jest nieograniczona.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.