Piwnica Artystyczna pod św. Mikołajem: wielkie otwarcie

0
462

Słoneczna pogoda, dźwięki żywych instrumentów, plejada zgromadzonych gości i osoba, za sprawą której to wydarzenie miało miejsce czyli właściciel lokalu – Zbigniew Rybka. Wczoraj, 26 czerwca o godz. 18:06 w Głogowie otwarta została Kawiarnia Piwnica Artystyczna pod św. Mikołajem.

Na chwilę przed godziną 18:00 przy ulicy Balwierskiej zaczęli gromadzić się goście. Moment oczekiwania na godzinę otwarcia (18:06) uprzyjemniał zgromadzonym gościom zielonogórski zespół Dubai Dixie Band, który na chodnikach Starego Miasta wygrywał jazzowe melodie. Przed lokalem pojawił się właściciel z rodziną, jednak drzwi do Kawiarni Piwnicy Artystycznej otworzył gość specjalny – Święty Mikołaj. Rozbawiony tłum wraz z zespołem wkroczył do Piwnicy.

2014-06-26 Otwarcie Kawiarni @Piwnica Artystyczna (fot.P.Dudzicki) 13

W Kawiarni Piwnicy Artystycznej pod św. Mikołajem czekał na gości personel lokalu, który tego wieczoru debiutował. Odrobina stresu zaowocowała pierwszym stłuczonym szkłem, na co wyrozumiali goście zareagowali gromkimi brawami.

Na scenie Piwnicy pojawił się Zbigniew Rybka, który przywitał zgromadzonych, jak i nieobecnych gości – To taki moment, w którym chciałem podziękować szczególnie kilku osobom, zarówno Wam zgromadzonym, jak i tym, których tu dzisiaj nie ma. Piwnica, jaką teraz widzimy to zasługa i ciężka praca jednego człowieka – Leszka. Leszku, którego cię tutaj nie ma – dziękuję ci serdecznie. Drugą osobą, której chciałem podziękować jest najwyższy człowiek w Głogowie Krzysiu. Są to dwie wspaniałe osoby, które realizowały wizje moje i mojej małżonki Koryny. Największe podziękowania składam właśnie jej. Gdyby nie ona, to piwnica by nie powstała. Dzięki Korynie mamy tu taki wystrój. Wszystkie drobnostki, to zasługa właśnie Koryny.

2014-06-26 Otwarcie Kawiarni @Piwnica Artystyczna (fot.P.Dudzicki) 40

Właściciel lokalu mówił również o tym, jak wyobraża sobie funkcjonowanie Piwnicy Artystycznej – Chciałbym, aby Piwnica była miejscem, w którym będziemy mogli się spotkać, pogadać, poczytać książki czy nawet popracować (mamy Wi-Fi). Lokal będzie otwarty od 10:00 rano. Jeśli macie jakieś pomysły, które chcielibyście zrealizować – to jest miejsce dla was. 

Nowoorleański jazz, przytłumione światło i gwar rozmów zgromadzonych gości roznosił się po całej Piwnicy Artystycznej. Publiczność dla zielonogórskiego Dubai Dixie Band stanowiły m. in. osoby takie jak przysiężna Elżbieta Urbanowicz, Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski, ppłk Zbigniew Mazurek, czy mistrz świata w triathlonie Jerzy Górski, który również zabrał głos – Dziewiętnaście i pół roku temu byłem na Mistrzostwach Europy i pamiętam, że Zbyszek dokładnie  o tym mówił. Chciał stworzyć takie miejsce i dziś mu się to udało. Wszystkiego dobrego. 

2014-06-26 Otwarcie Kawiarni @Piwnica Artystyczna (fot.P.Dudzicki) 31

Data i godzina otwarcia Kawiarni Piwnicy Artystycznej pod św. Mikołajem nie była przypadkowa. Dokładnie o tej porze 56 lat temu urodził się właściciel lokalu Zbigniew Rybka. Z tej okazji goście przy akompaniamencie Dubai Dixie Band zaśpiewali solenizantowi ‘Sto lat’, a zespół przygotował niespodziankę w postaci karaoke. Zbigniew Rybka miał za zadanie odśpiewać znany przebój Krzysztofa Krawczyka ”Parostatek”. Na szczęście właściciela towarzyszyła mu rodzina i przy pomocy córki oraz zgromadzonych gości udało się utwór wykonać.

Właścicielowi życzymy, aby tak właśnie funkcjonowała Kawiarnia Piwnica Artystyczna pod św. Mikołajem – przy wsparciu rodziny i tłumnie odwiedzających lokal gości.

2014-06-26 Otwarcie Kawiarni @Piwnica Artystyczna (fot.P.Dudzicki) 33

A już dziś wieczorem na scenie Piwnicy Artystycznej wystąpi Lucyan & Johanka, prezentujący muzykę etno, śpiew intuicyjny oraz mantry. Koncert odbędzie się o godz. 20:00. Wejściówki na wszystkie wydarzenia odbywające się w Piwnicy Artystycznej rezerwować można pod nr tel. : 76 852 61 16.

Polecamy naszą fotorelację z wczorajszego otwarcia Piwnicy, a także relację z konferencji prasowej dotyczącej Kawiarni Piwnicy Artystycznej pod św. Mikołajem.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.