Koniec roku szkolnego! Dwa miesiące wakacji, jednak nie dla wszystkich

0
645
2014-06-27 świadectwo zakończenie roku szkolnego (fot.P.Dudzicki)

Uroczyste apele, kwiaty, podziękowania i rozdanie świadectw – tak dzisiaj w szkołach wyglądało zakończenie roku szkolnego. Przed uczniami 65 dni wakacji. Jednak nie wszyscy myślą o odpoczynku.

To chyba jeden z najbardziej wyczekiwanych dni przez większość uczniów – zakończenie roku szkolnego i upragnione wakacje. Koniec roku to czas podsumowań. W wielu szkołach już wcześniej odbyły się spotkania podsumowujące osiągnięcia uczniów. Zakończenie roku to również okazja do podziękowań dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkół za trud, cierpliwość i poświęcenie włożone w ich pracę.

Dziś w szkołach dzieci spotkały się na uroczystym apelu kończącym rok szkolny. Po apelu odbyły się spotkania w klasach i wręczanie świadectw, a najlepszym wyróżnienia i nagrody. Dzisiaj także maturzyści poznali wyniki egzaminów maturalnych i odebrali świadectwa maturalne. Więcej na ten temat już wkrótce.

W Zespole Szkół im. J. Wyżykowskiego w Głogowie apel rozpoczął się punktualnie o 8.00. Wziął w nim udział Jerzy Górski, który dziękował uczniom – wolontariuszom za udział w imprezach, które organizował.

W tle widniał napis: „Koniec roku szkolnego 2013/2014 idę na plaże . Jednak młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych bardzo często nie myśli już tylko o odpoczynku, ale o wakacyjnej pracy.

„Jeszcze nie myślę, o tym co będę robił na wakacjach, na razie cieszę się, że ten rok szkolny już się skończył, bo to był trudny i pracowity okres dla mnie. Ale na pewno będę szukał jakiejś pracy”  – mówi Damian z pierwszej klasy Technik Górniczy.

Sebastian z drugiej klasy Technik Elektryk już wie, że będzie pracował przez całe wakacje i nie narzeka, bo będzie robił to co lubi – „Będę pracował przy nagłośnieniu podczas różnych imprez w całej Polsce” – mówi i dodaje, że to nie będzie jego pierwsza wakacyjna praca – „Lubię się angażować i zawsze staram się coś znaleźć.”

Bartek z klasy I TG też ma już pomysł i plany na rozpoczynające się wakacje – „Będę odpoczywał i pracował na zmianę, a pracować będę przy obsłudze paintballu”. Bartek przyznaje, że to był bardzo trudny rok, ale tak jak pozostali rozmówcy, uważa, że wybór szkoły i kierunku był słuszny.

Przypominamy, że 1 lipca odbędzie się rekrutacja do programu Wakacyjna Praca dla Młodych. Program realizowany jest przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Nadodrze” już od dziewięciu lat. Wakacyjną pracę znajdzie około 130 młodych ludzi. 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.