Eko-głogowianie nagrodzeni

0
545
zdjęcie 2014-06-23-zbiórka-elektrośmieci-finał-konkursu@Głogów-001

Uczniowie z głogowskich placówek oświatowych przez cały rok szkolny zbierali nakrętki, puszki, makulaturę, baterie i elektroodpady w ramach trzech akcji „Czyściciele świata”. Podsumowanie akcji odbyło się w głogowskim ratuszu, gdzie uczniowie otrzymali nagrody za swój wkład na rzecz środowiska i ekologii.

Dzieci już od najmłodszych lat uczą się jak dbać o środowisko naturalne. Dlatego w szkołach i przedszkolach organizowane są różne akcje ekologiczne. Jedną z nich jest akcja „Czyściciele świata”, której podsumowanie odbyło się w głogowskim ratuszu.

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Sali Rajców. Dzieci otrzymały nagrody za udział w trzech akcjach: Czyściciel Świata w roku szkolnym 2013/2014, Zbiórka odpadów selektywnie gromadzonych w tym elektroodpadów oraz Zbiórka puszek aluminiowych.

Podczas spotkania prezydent  Jan Zubowski, przedstawiciele fundacji Zielona Akcja oraz pani Aneta Gonera właściciel firmy AG – EKO, którzy byli współorganizatorami konkursu, wręczyli nagrody najbardziej aktywnym uczniom w zbiórkach surowców wtórnych.

W akcji uczestniczyło wiele placówek oświatowych, w tym przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja z terenu gminy Głogów.

Nagrody zostały wręczone w kilku kategoriach:

W Kategorii Nakrętki zwyciężyło przedszkole publiczne nr 20 za uzbieranie 150 kg nakrętek, za co otrzymali wielofunkcyjny radio- odtwarzacz.

W kategorii Makulatura niekwestionowanymi zwycięzcami byli uczniowie szkoły podstawowej nr  10, którzy uzbierali aż 1200 kg makulatury i otrzymali sprzęt multimedialny z funkcją karaoke.

W kategorii Elektorodpady także sprzęt multimedialny z funkcją karaoke otrzymało gimnazjum nr 5 za uzbieranie 1400 kg elektroodpadów.

Ostatnią kategorią były Baterie, w której zwyciężyli uczniowie szkoły podstawowej nr 2. Uzbierali 105 kg baterii. Nagrodą był wielofunkcyjny radio- odtwarzacz.

Wręczono także nagrody indywidualne dla osób najbardziej wyróżniających się wytypowanych przez daną placówkę oświatową w postaci: namiotów, śpiworów, karimat, plecaków, książek o tematyce ekologicznej.

Pozostałe placówki oświatowe otrzymały wyróżnienia i podziękowania za udział oraz drobne upominki w postaci książek o tematyce ekologicznej i upominków dla reprezentantów danej placówki. Fundatorami nagród byli Prezydent Miasta Głogowa, AG- EKO Aneta Gonera, Fundacja Reca.

zdjęcie 2014-06-23-zbiórka-elektrosmieci-finał-konkursu@Głogów-001

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.