Wspólnie napisali książkę

0
571
zdjęcie 2014-06-11-22-SP-nr-12-święto-szkoły@Głogów-001

Dzieci i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Głogowie są współautorami  książki zatytułowanej„Tajemnice szkolnych korytarzy”. Książka jest dziełem nauczycieli i dzieci ze szkół i placówek imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu z całej Polski, a wydana została dzięki pomocy Rzecznika Praw Dziecka. Stanowi ona cykl opowiadań krzewiących tolerancję, dobro, empatię, przyjaźń i altruizm – idee Kawalerów Orderu Uśmiechu.

„Tajemnice szkolnych korytarzy” to tytuł książki, która jest wspólnym dziełem nauczycieli i dzieci ze szkół i placówek imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu z całej Polski. Książkę. Książka została wydana w maju dzięki pomocy rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka.

„Tajemnice szkolnych korytarzy” to niezwykła książka, która została napisana dla dzieci i z udziałem dzieci. Nie tylko bawi, ale też uczy wartości. Jej celem jest krzewienie wśród młodych ludzi  idei Kawalerów Orderu Uśmiechu” – opowiada Iwona Wower, polonistka ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Głogowie.

Książka zawiera zbiór opowiadań – każda szkoła biorąca udział w przedsięwzięciu nadsyłała swój rozdział. Nad wszystkim czuwał specjalny zespół nauczycieli powołany przy Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie. Jednym z zadań zespołu było opracowanie regulaminu powstania książki. Zespół decydował także o tym, które z nadesłanych opowiadań zostały wydane, nanosił poprawki, scalał rozdziały w jedną całość oraz projektował szatę graficzną.

„Efekt pracy tak wielu ludzi jest naprawdę imponujący – piękna, kolorowa, wzbogacona dziecięcymi ilustracjami książka, przeznaczona dla młodego czytelnika. Zachęcam do sięgnięcia po tę wartościową literaturę” – mówi Iwona Wower.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.