Szpital otwarty dla głogowian

0
571
zdjęcie Arch.-23-04-2013-szpital@Głogów- 01

Wizyta w szpitalu u większości z nas wywołuje negatywne konotacje. Jednak nie tym razem. 28 czerwca odwiedzając Głogowski Szpital Powiatowy będzie można wziąć udział w konkursach rodzinnych, zwiedzić oddziały szpitalne, wykonać bezpłatne badania medyczne czy zjeść firmową grochówkę. Program imprezy pn. „Dzień Zdrowia” związany jest przede wszystkim z ochroną zdrowia i promocją zdrowego stylu życia.

Prezes głogowskiego szpitala, Ryszard Brzozowski już podczas swojej pierwszej konferencji w październiku ubiegłego roku, mówił o konieczności ulepszenia polityki informacyjnej, tak żeby ocieplić wizerunek szpitala i zmienić negatywne opinie, jakie występują w części społeczeństwa na temat jakości usług. Zmiana wizerunku szpitala to jedno z najważniejszych zadań jakie postawił sobie Ryszard Brzozowski. Pierwszym krokiem ku temu było nowe logo i motto szpitala „Zdrowie pacjentów nasza troską, jakość usług medycznych ambicją”.

Teraz placówka otwiera się dla głogowian organizując Dzień Zdrowia. Już w następną niedzielę głogowianie będą mogli m.in. wykonać bezpłatne badania medyczne, skonsultować się ze specjalistami, uczestniczyć w indywidualnych i rodzinnych konkursach zdrowotnych, zwiedzić szpitalne oddziały i poznać ofertę szpitala oraz firm współpracujących z jednostką, obejrzeć pokazy ratownictwa medycznego itp.

Program imprezy zakłada różnorodność atrakcji – w ogromnej większości związanych z ochroną zdrowia i promocją zdrowego stylu życia.

W trakcie działań będzie można wykonać bezpłatne badanie słuchu, poziomu cukru i ciśnienia. Organizatorzy przewidzieli także wiele konkursów w których do wygrania będzie m.in. panel bezpłatnych badań laboratoryjnych i mikrobiologicznych oraz testy na inteligencję. Najmłodsi także znajdą dla siebie wiele trakcji takich jak malowanie twarzy, konkurs plastyczny „Zdrowie oczami dziecka” oraz hipoterapia. Nie zabraknie występów artystycznych i wykładów edukacyjnych.

Organizatorzy przygotowali liczne nagrody i upominki dla mieszkańców Ziemi Głogowskiej, którzy przyjmą zaproszenie na imprezę. Uczestnicy będą “ugoszczeni” firmową grochówką i bigosem.

Dzień Zdrowia odbędzie się 28 czerwca, w godzinach od 11.00 do 17.00 na terenie parku przy Głogowskim Szpitalu Powiatowym.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.