Gmina Żukowice: Inwestycje współfinansowane z unijnych pieniędzy

0
514
zdjęcie-2014-04-23-budowa-placow-zabaw@gmina-Żukowice-01

Władze gminy Żukowice pozyskały ponad 400 tysięcy złotych z Unii Europejskiej, dzięki którym realizowane są dwie duże inwestycje. Dzięki unijnym pieniądzom, w pięciu miejscowościach na terenie gminy, powstaną place zabaw dla dzieci. Drugą dużą inwestycją jest modernizacja świetlicy w Kromolinie.

Trwa realizacja zadania pn.”Zagospodarowanie centrów miejscowości Domaniowice, Bukwica, Zabłocie, Kamiona i Szczepów”.

„Celem zadania jest stworzenie centralnych miejsc  i organizacji pięciu kompleksów placów zabaw w poszczególnych miejscowościach dla spędzania wolnego czasu dla dzieci. Place zabaw będą miały także za zadanie propagowanie spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu” – informuje wójt gminy Żukowice, Krzysztof Wołoszyn.

Projekt ten również ma zapewnić wzrost bezpieczeństwa miejsca zabaw dzieci jak i stworzyć im możliwość zabawy, a zarazem funkcjonowania w grupie. Do dyspozycji dzieci będą piaskownice, huśtawki, karuzele oraz urządzenia wielofunkcyjne.Wszystkie urządzenia będą wykonane ze stali oraz będą posiadały certyfikaty bezpieczeństwa. Place zabaw dodatkowo zostaną ogrodzone.

Wartość całego zadania to kwota blisko 290 tysięcy zł  z czego prawie 215 tysięcy zł to kwota pozyskana z Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Planowany termin zakończenia prac to początek lipca 2014 r.

Drugą dużą inwestycją, która jest realizowana w gminie Żukowice jest “Modernizacja budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Kromolin”. Przedmiotem zadania jest kompleksowy remont  świetlicy wiejskiej polegający m.in. na wymianie podłóg, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, wymianie instalacji elektrycznej, malowaniu, remoncie sanitariatów, kuchni, sali głównej, korytarza, tarasu, wymianie obróbek blacharskich dachu, wykonanie podestu i schodów zewnętrznych.

Ponadto planowane jest wykonanie instalacji gazowej, wentylacyjnej i klimatyzacyjnej.  Wartość całego zadania to kwota blisko 375 tysięcy zł, z czego prawie 200 tysięcy zł to kwota pozyskana z Unii Europejskiej w ramach tego samego programu. Zakończenie tej inwestycji planowane jest na połowę sierpnia 2014 r.

Przypomnijmy, że w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, gmina Żukowice pozyskała 1 mln złotych na inwestycje, co pozwoli na realizację wielu zadań w roku 2014.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.