Zamek głogowski opanowany przez smoki

0
536

 W Muzeum Archeologiczno – Historycznym rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla dzieci ”Bohaterowie naszych legend”. Hol głogowskiego zamku opanowały smoki, bazyliszki i inne legendarne postacie. Jury obejrzało i oceniło ponad setkę prac nadesłanych przez przez przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Jak twierdzi Anna Wawryszewicz z działu edukacyjnego głogowskiego muzeum, to wcale nie było łatwe zadanie – Trudno ocenia się prace dzieci. Zawsze staramy się dostrzec talent manualny małego artysty, ale tez zwracamy uwagę na to, co przedstawia praca nadesłana na konkurs. Zawsze też uwag zwracamy na to, czy dziecko samodzielnie pracowało nad obrazkiem – mówi przewodnicząca konkursowego jury.

Głogowskie muzeum od lat organizowało konkurs plastyczny, którego tematem były legendy głogowskie. W tym roku rozszerzono formułę na legendy polskie, co zaowocowało większą ilością prac nadesłanych na konkurs. Było ich w tym roku aż 122.

Obrazki oceniano w dwóch kategoriach wiekowych – przedszkolaków i szkół podstawowych. W kategorii przedszkolaków najwyżej oceniona została praca Jagody Stanaszek z przedszkola w Kotli. W kategorii uczniów podstawówek plastyczny konkurs wygrała Ilona Wieczorek z Szkoły Podstawowej nr 7 – Na swoim obrazku przedstawiłam Dzieci Głogowskie. Pokazałam to, jak do nic strzelano. Trochę trudno było go namalować, bo było na nim dużo istotnych elementów. Takich jak strzały lecące w kierunku  dzieci, czy też żołnierzy pchających oblężniczą machinę. Bardzo lubię malować postacie z legend i bajek – mówi zwyciężczyni konkursu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nagrodzone prace można oglądać w holu Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.