Złodziej zakradł się przez otwarte okno

0
604
zdjęcie 2014-06-11-16-policja-odzyskała-skradzione-przedmioty@Głogów-001

34 – letni mężczyzna wykorzystując fakt, że domownicy zostawili otwarte okno, wszedł do domu i ukradł przedmioty o wartości ponad 2 tysięcy złotych. Mężczyzna po zatrzymaniu przez policjantów Wydziału Kryminalnego przyznał się do winy. Teraz grozi mu kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

34 –latek jest znany głogowskim policjantom – wcześniej był już zatrzymywany za drobne kradzieże i włamania. Tym razem funkcjonariusze podejrzewali go o kradzież do jakiej doszło w dniu 14 czerwca na terenie jednej z podgłogowskich miejscowości.

„Sprawca wykorzystał fakt, że mieszkańcy domu zostawili uchylone okno. Przystawił do okna drabinę i po niej wszedł do domu. Ukradł laptopa i drobne przedmioty o wartości ponad 2 tysięcy złotych. 16 czerwca policjanci zatrzymali podejrzewanego 34 – latka i odzyskali skradzione przedmioty. Mężczyzna przyznał się do winy” – informuje Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Za kradzież grozi mu kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Od dawna zmorą naszych czasów są włamania do mieszkań. Łupem pada często dobytek życia. To na co pracowaliśmy latami w ręce innych przechodzi w ciągu paru godzin. Do kradzieży najczęściej dochodzi podczas urlopu, okresów świątecznych, przedłużonych weekendów a często po prostu kiedy jesteśmy w pracy.

Jak zabezpieczyć mieszkanie?

Przede wszystkim poprzez dokładne zamknięcie okien i drzwi podczas  nieobecności oraz stosowanie różnego rodzaju zabezpieczeń technicznych dostępnych na rynku, np. instalowanie systemów alarmowych, rolet antywłamaniowych, atestowanych zamków do drzwi lub klamek okiennych z wkładką zabezpieczającą, co niewątpliwie przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa.

Ponieważ kradzież może dotknąć każdego, a złodzieje są w stanie sforsować najlepsze zabezpieczenia, warto poświęcić jeden dzień na znakowanie i spisywanie wartościowych przedmiotów.

Warto spisać na kartce marki i typy posiadanych urządzeń do których nie mamy już kart gwarancyjnych, ich cechy charakterystyczne oraz numery fabryczne (radio, telewizor, magnetowid, aparat fotograficzny, komputer, telefon komórkowy, rower, itp.)

Te, które nie posiadają numerów lub istnieje możliwość, że zostaną trwale usunięte przez złodzieja lub pasera najlepiej oznaczyć swoimi inicjałami, numerem telefonu, datą urodzenia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.