„Rytm wolnych serc” z głogowską policją

0
800
zdjęcie 2013-12-11-spotkanie-policji-z-mlodzieza@Glogow-Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2013-12-13 134312

Moda na życie bez uzależnień – życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy. Takim przesłaniem rozpocznie się 14 czerwca ”Ogólnopolski Głos Profilaktyki”, której inicjatorem jest Komenda Główna Policji. W ramach tej akcji, w sobotę podczas Dni Głogowa, odbędzie się gest bicia serca wykonywany przez 60 sekund – jednocześnie przez wszystkich uczestników tej akcji, w całym kraju.

„Zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki kierowane jest do rodzin, dzieci, wychowawców i podopiecznych, włodarzy i obywateli miast, miasteczek i wsi, zatem do każdego we wspólnej sprawie promowania MODY NA ŻYCIE BEZ UZALEŻNIEŃ, na życie bez przemocy fizycznej i psychicznej, na życie godne i odpowiedzialne, na życie bezpieczne, życie, którego wartością jest wolność” – mówi  Bogdan Kaleta, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Symbolem tej wolności ma być GEST bicia serca wykonywany przez 60 sekund – jednocześnie przez wszystkich uczestników tej akcji, w całym kraju, 14 czerwca 2014 roku, o godz. 16.00.

– „Zapraszamy do wspólnego wykonania Rytmu Wolnych Serc podczas Dni Głogowa. Punktualnie o godzinie 16.00 wspólnie wybijemy Rytm Wolnych Serc na Targowisku Miejskim w Głogowie” – informuje oficer prasowy.

Dolnośląska Policja inspiruje i zachęca do udziału w tegorocznym Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki. Podczas akcji uczestnicy prezentować będą twórczą profilaktykę. Na terenie  miast, w których organizowana jest akcja, odbędą się musicale, spektakle teatralne, a także rozmowy na temat profilaktyki.

Jednym z działań w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki są warsztaty prowadzone przez głogowskich policjantów w szkołach ponadgimnazjalnych pod nazwą „Nie jestem rzeczą ! Mną się nie handluje ! Mnie się dobrze traktuje!”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.