Głogów: Policja zatrzymała dilera narkotyków

0
630
2014-06-06-policja-zatrzymała-dilera-narkotyków@Głogów-001

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego ujawnili ponad 900 porcji rynkowych narkotyków w postaci amfetaminy oraz przedmioty służące do jej porcjowania i ważenia. Zamieszany w sprawę, 31 – letni mieszkaniec powiatu głogowskiego, na którego posesji znaleziono narkotyki, został zatrzymany. Decyzją sądu na wniosek policji i prokuratury, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Obrót taką ilością narkotyków jest zagrożony karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło w dniu 3 czerwca 2014 roku. Policjanci z wydziału kryminalnego głogowskiej policji, przeszukali posesję na terenie jednej z podgłogowskich miejscowości.

„Wynikiem przeszukania było ujawnienie ponad 900 porcji amfetaminy, elektronicznej wagi, woreczków strunowych oraz innych przedmiotów służących do porcjowania narkotyków. Ujawnili również kilkadziesiąt porcji marihuany” – informuje Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Zebrane dowody w tej sprawie wskazują na przygotowania do obrotu znaczną ilością narkotyków. Takie też zarzuty usłyszał 31 – latek.

Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności. Obrót taką ilością narkotyków jest zagrożony karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Jest to kolejne już zatrzymanie w związku z narkotykami w ciągu ostatnich tygodni. Miesiąc temu pisaliśmy o interwencji głogowskiej policji w jednym z mieszań na terenie miasta. Wtedy ujawniono ponad 150 porcji marihuany. Policjanci zatrzymali w mieszkaniu 17 – latka, który przyznał się do ich posiadania.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.