Zainteresowanie akcją „Kupuj w Głogowie” przerosło oczekiwania

0
825
zdjęcie 2014-06-04-akcja-kupuj-w-Głogowie-001

Akcja „Kupuj w Głogowie oficjalnie rozpoczęta. Od dzisiaj można nabyć Miejską Kartę Rabatową, która upoważnia do korzystania ze zniżek w kilkudziesięciu głogowskich punktach handlowo-usługowych. Od dzisiaj działa też strona internetowa, na której dostępne będą wszystkie informacje dotyczące firm i aktualnych zniżek.

Dzisiaj w głogowskim ratuszu odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Jana Zubowskiego, inicjatora akcji Macieja Junke oraz Doroty Wolickiej z ZPP, rozpoczynająca akcję „Kupuj w Głogowie .

„Zainteresowanie mieszkańców akcją przerosło nasze oczekiwania” – mówi Maciej Junke. Zainteresowani są też sami przedsiębiorcy – obecnie 30 firm bierze w niej udział, ale jak mówi inicjator akcji, ciągle dochodzą nowe – „Są to rożne firmy gastronomiczne, odzieżowe, usługowe z całego Głogowa” – mówi Junke.

Akcja ma na celu przyciągnąć klientów do małych, lokalnych sklepów i przedsiębiorstw –  „Nie oszukujmy się, że jakiekolwiek małe przedsiębiorstwo jest w stanie konkurować z korporacjami i dużymi firmami” – mówi Dorota Wolicka.

Celem projektu „Kupuj w Głogowie” jest miedzy innymi zatrzymanie lokalnego kapitału w powiecie głogowskim.

„Kupując w Głogowie dbamy o lepsze warunki dla rozwoju naszych dzieci” – mówi Dorota Wolicka, Dyrektor Biura Interwencji i Organizacji ZPP w Warszawie.

Kapitał, który pochodzi z podatków, płaconych przez małych i średnich przedsiębiorców stanowi lwią część wpływów do budżetu miasta i powiatu. Budowy dróg, nowe miejsca pracy, miejsca dla dzieci w przedszkolach, nowe parkingi, remonty infrastruktury, rozwój sportu i kultury, te i wiele innych działań finansowane jest z budżetu naszego miasta i powiatu.

Do odebrania jest 2 tysiące kart. Karta uprawnia do dokonywania zakupów w sklepach oznaczonych specjalną naklejką z logo akcji. Dzięki karcie mieszkańcy powiatu będą mogli korzystać ze zniżek i rabatów, które będą ustalane indywidualnie przez wszystkie firmy biorące udział w akcji – „Akcja ma być „żywa” co oznacza, że rabaty będą się zmieniały” – wyjaśnia Dorota Wolicka.

Od dzisiaj działa też strona internetowa www.kupujwglogowie.pl, na której będą dostępne wszystkie informacje na temat firm, które przystąpiły do akcji oraz jakie rabaty są dostępne w konkretnych punktach handlowo-usługowych. Strona sukcesywnie będzie wypełniana ofertami.

Akcję od samego początku wspiera prezydent Głogowa Jan Zubowski – „To co jest ważne to, że następuje konsolidacja środowiska głogowskich przedsiębiorców” – mówi Jan Zubowski. Prezydent wsparł akcję finansowo przekazując z budżetu miasta 8 tysięcy złotych.

Na razie karty są dostępne tylko w jednym miejscu w Głogowie, przy ul. Słodowej 7. Aby otrzymać kartę wystarczy być mieszkańcem powiatu głogowskiego i mieć ukończone 18 lat.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.