Wakacyjna praca dla młodych

0
540
zdjęcie 2014-07-01-wakacyjna-praca-dla-mlodych@mok

1 lipca odbędzie się rekrutacja do programu Wakacyjna Praca dla Młodych. Program realizowany jest przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Nadodrze” już od dziewięciu lat. W tym roku po raz pierwszy akcję wsparł starosta Rafael Rokaszewicz, dzięki czemu zatrudnione będą mogły być osoby w wieku 16-17 lat. Wakacyjną pracę znajdzie około 130 młodych ludzi. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom ludzi młodych, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadodrze” zainicjowała w 2006 r. program, który polegał na zorganizowaniu w okresie wakacyjnym pracy dla uczniów i studentów. Będzie to już dziewiąta edycja programu.

„Od ośmiu lat zadanie realizowane jest wspólnie z Gminą Miejską Głogów. W tym roku po raz pierwszy, dzięki wsparciu  Starosty  Głogowskiemu Panu Rafaelowi Rokaszewiczowi, zostaną zatrudnione osoby 16-17 letnie. Będą również miały możliwość być zatrudnione osoby z poza Gminy Miejskiej  Głogów, choć w dosyć ograniczonej ilości” – informuje Adam Borysiewicz, rzecznik Spółdzielni Mieszkaniowej „Nadodrze”.

„Program wakacyjnej pracy jest interesujący nie tylko dla młodzieży z miasta ale również dla ich rówieśników uczęszczających do naszych szkół ponadgimnazjalnych, ale mieszkających poza Głogowem. Nasze zaangażowanie umożliwi młodym ludziom spoza miasta – a z terenu powiatu głogowskiego – przystąpienie do tej akcji” – mówi Starosta Głogowski Rafael Rokaszewicz. Samorząd przekaże na ten cel 5 tys. złotych.

Wakacyjna Praca dla Młodych na stałe już wpisała się w kalendarz działań pomocowych dla młodych mieszkańców Głogowa w znalezieniu pracy wakacyjnej. W programie „Wakacyjna Praca dla Młodych” dotychczas zatrudnionych zostało ponad 800 osób.

„Szansę na otrzymanie pracy ma każdy, liczba osób chętnych do udziału w rekrutacji jest nieograniczona” – przypomina rzecznik Spółdzielni.

W ciągu dwóch tygodni, w czasie których wykonywać będą drobne prace na osiedlach mieszkaniowych, każdy z nich zarobi około 450 złotych. Młodzież będzie  wykonywała  proste prace konserwatorskie, pielęgnowała tereny zielone należące do Gminy Miejskiej Głogów i Spółdzielni Mieszkaniowej „Nadodrze”.

„Program” Wakacyjna praca dla młodych” jest świetnym pomysłem na wykorzystanie młodych ludzi do pracy i zagospodarowanie ich wolnego czasu podczas wakacji. Takie działania nie tylko kształcą głogowską młodzież, ale również wyrabiają szacunek do pracy innych”  – uważa Borysiewicz.

Rekrutacja odbędzie się 1 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury w godzinach od 9.00 do 11.oo. Rekrutacja do pracy odbywać się będzie na zasadach losowania. W tym dniu odbędą się dwa losowania.  Podczas pierwszego wylosowanych zostanie 2o osób w wieku 16-17 lat. Następnie z wszystkich uczestników, którzy ukończyli 18 lat wylosowanych zostanie 110 osób. Liczba chętnych do udziału w rekrutacji jest nieograniczona

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.