Udany trekking w Karkonoszach

0
570
zdjęcie 2014-06-04-wycieczka-stowarzyszenie-Zwiedzak@Karkonosze-001

W miniony weekend grupa uczestników wyjazdu w góry, organizowanego przez Stowarzyszenie Zwiedzak, przeszła 40 kilometrów po górskich szlakach Karkonoszy. Trasę z Kowar do Szklarskiej Poręby rozłożyli sobie na dwa dni z noclegiem w górskim schronisku. Miniony wyjazd organizowany był w ramach projektu „W góry dla zdrowia” propagującego ruch na świeżym powietrzu i zdrowy styl życia. Jak zapowiadają organizatorzy nie był to jedyny wyjazd w góry w tym roku.

Początkowo planowano nieco krótszą trasę, jednak ze względu na organizowane zawody w kolarstwie górskim i zamknięcie drogi do Przełęczy okraj, trekking trzeba było rozpocząć 4.5 km wcześniej z przełęczy Kowarskiej. Z Przełęczy Okraj do Szklarskiej Poręby można przejść czerwonym szlakiem przyjaźni Polsko-Czeskiej, który prowadzi wzdłuż granicy i właśnie tym szlakiem uczestnicy wyjazdu przechodzili przez Karkonosze.

– „Nocleg mięliśmy zaplanowany mniej więcej w połowie drogi w schronisku Strzecha Akademicka, a trasę zaplanowaliśmy tak, by w każdej chwili można było ją skrócić w przypadku załamania pogody lub problemów zdrowotnych” – mówi Bartosz Ławrowski prezes STiR Zwiedzak.

Na całej trasie uczestnicy wyjazdu musieli nieść ze sobą plecaki, w których mięli ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy – „Niezbędnym ekwipunkiem, niesionym również przez całą drogę, były dwie gitary, bez których nocna zabawa w schronisku nie byłaby tak udana” – opowiada Bartosz Ławrowski.

Podczas trekkingu można było zobaczyć najpiękniejsze miejsca Karkonoszy począwszy od Przełęczy Okraj przez Śnieżkę, Kotły Małego i Wielkiego Stawu, Przełęcz Karkonoską, Smogolnie, Mały i Wielki Szyszak oraz widziane z daleka i bardzo charakterystyczne Śnieżne Kotły.

Miniony wyjazd organizowany był w ramach projektu „W góry dla zdrowia” propagującego ruch na świeżym powietrzu i zdrowy styl życia. Jak zapowiadają organizatorzy nie był to jedyny wyjazd w góry w tym roku.

Osoby zainteresowane udziałem w tego typu wyjazdach powinny odwiedzić stronę stowarzyszenia www.zwiedzka.pl  lub profil na facebooku, gdzie umieszczane są opisy planowanych wyjazdów, na które również tam można zarezerwować miejsca.

zdjęcie 2014-06-04-wycieczka-stowarzyszenie-Zwiedzak@Karkonosze-002

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.