Głogów: Poznają pracę policji

0
711
zdjęcie 2014-06-03-dni-otwarte-komendy-policji@Głogów-001

W dniu 2 czerwca rozpoczęły się dni otwarte w głogowskiej komendzie powiatowej policji. Dzieci z przedszkoli oraz najmłodszych klas szkół podstawowych mogą z bliska obserwować pracę policjantów oraz zobaczyć pomieszczenia komendy i policyjny sprzęt. Głogowscy policjanci spodziewają się, że do 4 czerwca komendę odwiedzi blisko tysiąc uczniów i przedszkolaków.

Dni otwarte, jak zwykle cieszą się ogromnym powodzeniem wśród dzieci – „W ciągu trzech dni odwiedza nas zwykle blisko tysiąc małych gości. W tym roku frekwencja zapowiada się podobnie. Dzieci poznają specyfikę pracy na różnych stanowiskach policyjnych. Mogą zapoznać się z pracą techników kryminalistyki, przewodnika psa służbowego, policjanta ruchu drogowego” – informuje Bogdan Kaleta z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Dużą atrakcją jest możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu oraz sprzętu, jakiego używają policjanci w codziennej pracy na ulicy i w patrolu.

– „Okazuje się, że wiedza dzieci na temat bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym, unikania niebezpiecznych sytuacji w życiu codziennym czy też znajomości numerów telefonów alarmowych jest bardzo duża i na pewno będzie dobrze spożytkowana” – zauważa Bogdan Kaleta.

Dla dzieci jest to wizyta pełna wrażeń, chociaż do widoku policjantów są przyzwyczajone. Głogowscy policjanci regularnie spotykają się z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych podczas różnego rodzaju pogadanek. Dzieci zasady bezpiecznego zachowania w życiu codziennym poznają m.in. w ramach programu Bezpieczna Szkoła. W ramach akcji policjanci prowadzili zajęcia, podczas których przypomnieli dzieciom, o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zapoznają również najmłodszych z sytuacjami stanowiącymi zagrożenia dla ich życia i zdrowia oraz sposobami, które pozwalają na uniknięcie takich sytuacji.

zdjęcie 2014-06-03-dni-otwarte-komendy-policji@Glogow-002

zdjęcie 2014-06-03-dni-otwarte-komendy-policji@Glogow-003

zdjęcie 2014-06-03-dni-otwarte-komendy-policji@Głogów-004

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.