Biznes jest jak pole walki. Akademia Przedsiębiorcy w Głogowie

0
505
zdjęcie 2014-06-02-warsztaty-akademia-przedsiębiorcy@Głogów-001

Już 5 czerwca odbędzie Akademia Przedsiębiorcy w Głogowie. Bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców poprowadzi major US Army, Rocco A. Spencer. Amerykański wojskowy, a dziś doradca firm, pokaże jak odnosić sukcesy na biznesowym polu walki, dzięki metodom wykorzystywanym w siłach zbrojnych. „Zawód żołnierza to profesja, z którą nierozerwalnie związana jest presja, konieczność kalkulacji ryzyka, myślenia strategicznego i planowania”. 

Akademia Przedsiębiorcy to ogólnopolski projekt, którego celem jest inspirowanie firm nowymi pomysłami, technikami zarządzania czy budowania przewagi nad konkurencją. Tegoroczna edycja odbywająca się pod hasłem: Strategia zwycięstwa na biznesowym polu walki – to przełożenie metod wojskowych na praktyczne wskazówki dla przedsiębiorców.

„Polski biznes staje przed coraz większymi wyzwaniami. Aby im sprostać, współczesny lider powinien m.in. przewidywa ruchy przeciwników. Dlatego tegoroczne warsztaty będą skoncentrowane na strategicznym myśleniu i wdrażaniu narzędzi, które sprawdziły się w siłach zbrojnych” – mówi Filip Jaskuła, dyrektor Obszaru Małych Firm Banku Zachodniego WBK

Major Rocco A. Spencer, który 5 czerwca poprowadzi warsztaty w Qubus Hotel Głogów, jest emerytowanym oficerem armii amerykańskiej. Po odejściu ze służby został doradcą firm amerykańskich, między innymi giganta telefonicznego AT&T. W ramach Akademii Przedsiębiorcy poprowadzi warsztaty pt.: „Nie ma drugiego miejsca. Są tylko zwycięzcy i przegrani”. Warsztaty będą tłumaczone na język polski.

Rocco A. Spencer podczas warsztatów pokaże, że dzisiejsze wojsko przypomina organizację, w której podstawą jest komunikacja, współpraca i wspólny cel. Każdy realizuje w niej istotną część wspólnego planu. Umiejętność pracy w zespole i dla zespołu jest kluczowym elementem, który często decyduje o powodzeniu misji. Stąd tak wiele elementów z zarządzania na polu walki można wykorzystać w biznesie, by uzyskać przewagę nad konkurencją.

Armia to również silne przywództwo. Dowódca to najczęściej lider zespołu, który jest jego częścią, ale potrafi wziąć na siebie odpowiedzialność za decyzje. Zachowanie równowagi między odpowiedzialnością za człowieka, a koniecznością wykonania zadania, to jedno z wyzwań, które na równi dotyczy sił zbrojnych, jak i biznesu.

„Nikt nam nie płaci za porażki. Liczą się tylko sukcesy. Aby je osiągać potrzebny jest lider, który będzie potrafił pokierować zespołem” – mówi Rocco A. Spencer i dodaje  – „Lider przypomina dyrygenta, który dba o to, by nawet trzecie skrzypce w jego orkiestrze grały dokładnie to, czego oczekuje. Właśnie takie podejście powinno cechować dobrego żołnierza i dobrego biznesmena.”

Zawód żołnierza to profesja, z którą nierozerwalnie związana jest presja, konieczność kalkulacji ryzyka, myślenia strategicznego i planowania. Przedsiębiorcy zaczynają dostrzegać, że to co sprawdziło się w ekstremalnych warunkach i może zostać wykorzystane również w biznesie. Stąd pomysł zaproszenia byłych wojskowych do ogólnopolskich warsztatów w ramach Akademii Przedsiębiorcy. Łącznie odbędzie się 50 spotkań w całej Polsce.

Warsztaty odbędą się 5 marca, o godz. 9.30 w hotelu Qubus. Więcej szczegółów pod adresem www.akademia-przedsiebiorcy.pl

Organizatorami Akademii Przedsiębiorcy są Bank Zachodni WBK oraz Polfund Fundusz Poręczeń Kredytowych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.