Seniorzy nie mają czasu na nudę

0
728
zdjęcie 2014-05-31-seniorzy@DDP@Głogów-004

Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu w Głogowie nie mogą narzekać na nudę. Ubiegły tydzień obfitował w ciekawe spotkania i imprezy zorganizowane w ośrodku. Małe wydarzenia, które dają dużo radości pensjonariuszom i są lekiem na samotność.

Na początku tygodnia seniorzy obchodzili Dzień Matki. Jak zawsze wydarzenie uświetnił występ zespołu Los Emerytos, którzy tworzą podopieczni Domu – „Mało jest u nas osób, które mają na miejscu dzieci i wnuki, więc takie święto jest dla nich wyjątkowe miłe i myślę, że potrzebne” – mówi Karina Taudul, kierownik Dziennego Domu Pobytu w Głogowie. 

Zaplanowana już jest druga część tego spotkania. W przyszły wtorek pensjonariusze wezmą udział w wydarzeniu Wspomnień Czar, podczas którego to seniorzy będą wspominać swoje mamy – „Kiedyś nawet zrobiliśmy wystawę ze zdjęciami mam naszych seniorów, to było bardzo sympatyczne bo to były zdjęcia robione w innej technice, na których były piękne kobiety z lat 20 -tych” – opowiada Karina Taudul.

W środę DDP odwiedzili Państwo Sroczyńscy, którzy podzielili się wrażeniami ze swojej podróży do Etiopii. Przez dwie godziny opowiadali głównie o ludziach, których spotkali na swojej drodze oraz pokazali zdjęcia z podróży. W wakacje zaplanowane jest już kolejne spotkanie z podróżnikami.

Tydzień zakończył się wspólnymi urodzinami. Co miesiąc w ośrodku obchodzone są urodziny seniorów. Wszyscy Ci którzy mają urodziny w danym miesiącu świętują na koniec tego miesiąc. W ubiegłym tygodniu świętowało ośmioro seniorów

„Dużo seniorów jest samotnych i już niewiele osób pamięta o ich urodzinach, a tutaj maja imprezę na której bywa zazwyczaj ok. 40 – 50 osób” – śmieje się pani Karina. Tradycyjnie jest ciasto, kawa i życzenia.

Na co dzień odbywają się tutaj także zajęcia tańca, obsługi komputera, zabawy tj. lotki, bule. Oczywiście kalendarz wydarzeń na najbliższe tygodnie już jest zapełniony.

zdjęcie 2014-05-31-seniorzy@DDP@Głogów-003

zdjęcie 2014-05-31-seniorzy@DDP@Głogów-001

zdjęcie 2014-05-31-seniorzy@DDP@Głogów-002

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.