Zmiany w zarządzie powiatu

0
551
ZDJĘCIE: 2014-05-29 Jarosław Dudkowiak członek Zarządu Powiatu Głogowskiego

Wioleta Maniara, która przez 3,5 lata pełniła funkcję członka zarządu w powiecie głogowskim, złożyła wczoraj rezygnację. Jej odejście związane jest z awansem zawodowym i nową pracą we Wrocławiu. Jej miejsce zajął Jarosław Dudkowiak, który dotychczas zasiadał w Radzie Miasta, pełniąc tam funkcję wiceprzewodniczącego.

Na 6 miesięcy przed wyborami samorządowymi doszło do zmian w zarządzie powiatu głogowskiego. Na wczorajszej sesji rady powiatu, radni przyjęli uchwałę o rezygnacji Wiolety Maniary z funkcji członka zarządu. Powodem rezygnacji jest propozycja pracy we Wrocławiu, którą przyjęła była już członkini zarządu Starostwa Powiatowego.

„Zarząd jakościowo traci – tak o odejściu Wiolety Maniary mówił Marek Rychlik, radny z PiS-u.

„Była to dla mnie bardzo trudna decyzja zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym  – wyjaśnia Wioleta Maniara. Nie chce jeszcze zdradzić gdzie będzie pracować, wiadomo tylko, że jej nowa praca będzie związana z powiatem głogowskim – „Jeszcze za wcześnie na szczegóły, rozmowy trwają, w najbliższym czasie będę w stanie powiedzieć gdzie, kiedy i na jakim stanowisku będę pracować  – dodaje Maniara.

Wioleta Maniara w Starostwie pracowała 8 lat. W 2006 roku została skarbnikiem Starostwa. Następnie powołano ją na funkcję członka zarządu. Wioleta Maniara w Starostwie zajmowała się m.in wydziałem komunikacji, ochroną środowiska, Powiatowym Urzędem Pracy, Biurem Zamówień.

Jej miejsce zajmie Jarosław Dudkowiak, który dotychczas zasiadał w Radzie Miasta, pełniąc tam funkcję wiceprzewodniczącego. Był on jedynym kandydatem. W tajnym głosowaniu uzyskał 12 głosów poparcia, pięć było przeciw.

– „Zdaję sobie sprawę z niestandardowej sytuacji, czyli zmiany na stanowisku członka zarządu w okresie 6 miesięcy przed zakończeniem kadencji. Mam nadzieję, że te pięć głosów, które było przeciw uda mi się przekonać merytoryczną pracą. Mam nadzieję, że szybko uda mi się wdrożyć w obowiązki i jak najszybciej spotkać się z podległymi pracownikami  – mówił Jarosław Dudkowiak.

Najprawdopodobniej nowy członek zarządu przejmie zadania Wiolety Maniary.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.