Dyrektor SP 12: „Stan tych obiektów jest zatrważający i w niektórych momentach budzi strach”

0
503
zdjęcie 2014-05-29-boisko-sportowe@SP-12@Głogów-001

– „Stan tych obiektów jest zatrważający i w niektórych momentach budzi strach” – tak o boisku przy szkole podstawowej nr 12 mówi dyrektor Krzysztof Rączka. Już niedługo to się zmieni. Władze miasta pozyskały z ministerstwa Sportu i Turystyki, milion złotych na remont i przebudowę boiska. Powstanie wielofunkcyjne boisko za 2,5 mln złotych.W ramach projektu zbudowane zostanie kilka boisk, nowa bieżnia oraz ciąg komunikacyjny dla pieszych. Realizacja zadania ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

Urząd Miasta pozyskał milion złotych  na remont i przebudowę boiska wielofunkcyjnego przy szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie.

-„Stan tych obiektów jest zatrważający i w niektórych momentach budzi strach, zwłaszcza kiedy dzieci ulegają emocjom korzystania z rywalizacji sportowej”  – mówi dyrektor szkoły podstawowej nr 12, Krzysztof Rączka.

Także prezydent Jan Zubowski przyznaje, że boiska są piętą achillesową szkoły – „Stąd nasze działania zmierzające do tego, aby pozyskać środki zewnętrzne na to zadanie. Złożyliśmy wniosek do ministerstwa Sportu i Turystki i otrzymaliśmy na to zadanie milion złotych”  – informuje Jan Zubowski. Jak podkreślił zastępca prezydenta jest to maksymalne dofinansowanie  – „W tym projekcie nie można było pozyskać więcej”  – dodaje Leszek Rybak.

Budowa boisk rozpocznie się jeszcze w tym roku. Koszt całego zadania to blisko 2,5 mln złotych. Pozostałe środki zostały zabezpieczone w budżecie miasta. Przetarg na realizację boisk został już ogłoszony. Władze miasta liczą na to, że za kilka miesięcy uczniowie będą mogli korzystać z boisk. Realizacja projektu ma się zakończyć w październiku tego roku.

„Prace będą się odbywały podobnie jak przy budowie boiska przy szkole podstawowej nr 10, czyli przy wykorzystaniu części nawierzchni istniejących boisk”  – wyjaśnia Leszek Rybak

Przy szkole powstanie boisko do piłki ręcznej, dwa boiska do piłki siatkowej, boisko do tenisa, przebudowana zostanie bieżnia oraz powstanie nowy ciąg pieszych.

„Cieszy mnie to, że już w tym roku będziemy mogli z tych obiektów skorzystać i będą one udostępnione dzieciom”  – mówi dyrektor szkoły.

„To co będziemy robili jest efektem kompromisu warunków projektowych, środków finansowych które posiadamy oraz ukształtowania terenu” – mówi Krzysztof Rączka. Chociaż przyznaje że marzenia były większe. Mimo starań, nie powstanie bieżnia okulna. Będzie jedna bieżnia z tzw. nawrotami. Ponadto w planach jest też budowa trybuny i przebudowa parkingu. Na razie jednak nie ma środków na ich realizację.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.