Policjanci z Głogowa na podium

0
477
zdjęcie 2014-05-23-wojewódzkie-zawody-policyjnych-ratowników-001

Dwaj policjanci z Głogowa st. asp. Krzysztof Kwiatek i st. sierż. Karol Miarka, zdobyli trzecie miejsce w finale wojewódzkim II edycji Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Funkcjonariusze przeszli m.in. przez sprawdzian wiedzy oraz przeprowadzanie interwencji w określonych sytuacjach, połączonych z udzieleniem pierwszej pomocy.

20 maja w siedzibie Sekcji ds. Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, odbyły się eliminacje na szczeblu wojewódzkim do II Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W zawodach wojewódzkich udział wzięło 48 policjantów reprezentujących komendy miejskie i powiatowe garnizonu dolnośląskiej Policji oraz funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy.

„Policjanci biorący udział w finale wojewódzkim przeszli m.in. przez sprawdzian wiedzy oraz przeprowadzanie interwencji w określonych sytuacjach, połączonych z udzieleniem pierwszej pomocy” – informuje Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Reprezentująca głogowską policję, drużyna w składzie: st. asp. Krzysztof Kwiatek i st. sierż. Karol Miarka, zdobyła trzecie miejsce. Ustępując jedynie zespołom reprezentującym Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Legnicy oraz Komendę Miejską Policji we Wrocławiu.

To kolejna – II już edycja turnieju, którego głównym celem jest podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz upowszechnienie idei i zasad jej udzielania. Zawody w skali kraju przeprowadzane są trzystopniowo. Pierwszy z nich, to eliminacje na szczeblu powiatowym, drugi to finał wojewódzki, a trzeci – ostatni stopień, to finał na szczeblu ogólnopolskim, który odbędzie się w Szkole Policji w Słupsku, w dniach 23 – 24 czerwca 2014 r.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.