W ramach ćwiczeń terroryści zaatakowali Żelazny Most

0
535
zdjęcie 2014-05-21-szkolenie-powiatowych-służb-001

Dzisiaj ostatni dzień ćwiczeń, które od środy odbywają się w naszym regionie. Na dzisiaj zaplanowano ćwiczenia saperów, którzy będą uczestniczyć w akcji usuwania skutków powodzi. Od 21 maja, w trzech powiatach, w tym także w powiecie głogowskim, odbywają się wojewódzkie ćwiczenia służb odpowiedzialnych za zachowanie bezpieczeństwa, jednostek medycznych i specjalistów zarządzania w sytuacjach kryzysowych.

Ćwiczenia wymagały zaangażowania różnych służb, które muszą ze sobą współdziałać. W trakcie tego sprawdzianu to samo zadanie wspólnie wykonywali policjanci, funkcjonariusze straży i służby medyczne. Celem było sprawdzenie jak działa obecnie system reagowania kryzysowego oraz w jakich obszarach wymaga on doprecyzowania i dopracowania.

W jednych z ćwiczeń uczestniczył Starosta Głogowski Rafael Rokaszewicz, urzędnicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego oraz wyznaczeni reprezentanci jednostek samorządowych z powiatu głogowskiego.

Założona do ćwiczeń sytuacja zakładała realizację skoordynowanych działań wszystkich służb i wdrażanie odpowiednich procedur w sytuacji ogłoszonego stanu wyjątkowego.

– „Scenariusz ćwiczeń zakładał, że na terenie samorządów naszego regionu pojawia się duża grupa uciekinierów z bliżej nieokreślonego kraju, jednocześnie na naszym terenie dochodzi do szeregu zdarzeń o charakterze terrorystycznym uderzających w infrastrukturę przemysłową – m.in. na zbiornik odpadów poflotacyjnych Żelazny Most, drogową i jednostki administracji samorządowe – opowiada rzecznik Starostwa, Bartłomiej Adamczak.

Uczestniczące w ćwiczeniach samorządy sprawdzały swoją gotowość do wsparcia logistycznego służb specjalnych operujących przeciw występującym zagrożeniom, a także zdolność do udzielania pomocy medycznej i socjalnej na dużą skalę.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.