Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych w głogowskim ZUS-ie

0
524
zdjęcie 2014-05-19-dzień-otwarty-dla-osób-niepełnosprawnych@ZUS@Głogów-001

21 maja w głogowskiej palcówce Zakładu Ubezpieczeń Zdrowotnych obchodzony będzie Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych. Już od dzisiaj działa specjalna linia telefoniczna, na którą można dzwonić i uzyskać porady, np. jak wyjechać do sanatorium z ZUS.

Legnicki Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza 21 maja do swoich placówek na Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych.

Już od poniedziałku 19 maja do środy 21 maja wszyscy, którzy chcą dowiedzieć się „Jak wyjechać do sanatorium z ZUS?”, mogą skorzystać ze specjalnie uruchomionej linii telefonicznej z poradami: nr tel. 76 876 43 80. Jeśli ktoś woli jednak porozmawiać z pracownikami ZUS bezpośrednio, może to zrobić 21 maja w każdej z placówek legnickiego Oddziału w regionie.

„W czasie Dnia Otwartego, pracownicy Zakładu są do dyspozycji osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów i chętnie udzielą pomocy. Każdy odwiedzający ZUS otrzyma specjalnie opracowany informator – formę kompendium wiedzy dla osób niepełnosprawnych. Taki poradnik można później przekazać innym osobom, które nie mogły skorzystać z porad w Dniu Otwartym” – informuje Emilia Nowakowska z legnickiego Oddziału ZUS.

21 maja w siedzibie ZUS w Legnicy, przy ul. Władysława Grabskiego 26, uruchomione zostaną dodatkowe punkty informacyjne: Powiatowego Urzędu Pracy (dot. finansowania miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz ich szczególnych uprawnień pracowniczych) oraz z zakresu programu prewencji rentowej ZUS (dot. możliwości wyjazdu do sanatorium).

W kilku placówkach legnickiego Oddziału, w tym także w Głogowie, zorganizowane zostaną wystawy prac artystycznych osób niepełnosprawnych, na których mogą znaleźć się naprawdę oryginalne przedmioty artystyczne. Dzień Otwarty rozpocznie się punktualnie o godz. 9.00 i potrwa do godz. 14.00.

Gośćmi placówek legnickiego Oddziału ZUS będą uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej oraz innych instytucji zrzeszających osoby niepełnosprawne z regionu, którzy odbędą wizytę edukacyjną. Ponadto, osoby zapisane na warsztaty z podstaw języka migowego dowiedzą się, w jaki sposób przełamać bariery w kontaktach z osobami niesłyszącymi (zapisy trwają – zostało kilka wolnych miejsc – nr tel. w sprawie szkolenia: 76 876 41 63).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.