Solo Festiwal z saksofonem w roli głównej

0
390
plakat-2014-05-17-Władysław-Kosendiak-001

W niedzielę, 18 maja kolejna odsłona Solo Festiwalu, tym razem z saksofonem w roli głównej. W ramach Festiwalu wystąpi muzyk filharmonii, Władysław Kosendiak, który gra na pięciu różnych saksofonach: basowym, barytonowym, tenorowym, altowym i sopranowym. Koncert odbędzie się w restauracji ratuszowej „Pod Starym Głogiem”, o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza w najbliższą niedzielę na kolejny koncert w ramach Solo Festiwalu. Tym razem wystąpi znany saksofonista Władysław Kosendiak.

„Artysta chciałby zaprosić Państwa na bardzo osobiste wydarzenie jakim jest ten koncert, bowiem repertuar będzie się składał z utworów dla niego, z różnych względów, ważnych czy też od dłuższego czasu towarzyszących mu na drodze muzyka. Słowem i muzyką opowie czym żyje i jak wygląda jego muzyczna wędrówka, którą kontynuuje już od ponad trzydziestu lat. Różnorodność gatunków muzycznych i stylistyk jakimi może posługiwać się saksofonista, daje mu duże możliwości w podróżowaniu po świecie muzyki. Najważniejszy jest jednak moment spotkania z publicznością – osobiste zaproszenie do swojego świata” – czytamy na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie.

Władysław Kosendiak jest muzykiem i pedagogiem. Gra na saksofonach: basowym, barytonowym, tenorowym, altowym i sopranowym. Jako solista współpracuje z Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu, Filharmonią Opolską oraz Filharmonią im. W. Lutosławskiego we Wrocławiu. Współpracował również z Operą Wrocławską. Z orkiestrą Auxo nagrał Pasję wg św. Marka, skomponowaną przez Pawła Mykietyna (CD otrzymało nominację do nagrody muzycznej Fryderyki).

Koncertował w ramach licznych festiwali: Warszawska Jesień, Wratislavia Cantans, Musica Polonica Nova. Uczy w klasie saksofonu w PSM II st. we Wrocławiu oraz ZSM w Wałbrzychu. W 2009 r. założył SAXARTE Quartet, w którym na saksofonie tenorowym gra w towarzystwie Karoliny Pernal, Karola Goli i Piotra Szweca. Od trzech lat gra również na cynku.

Koncert rozpocznie się o godzinie 17.00 w restauracji ratuszowej „Pod Starym Głogiem.” Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.