Przekazano dwa busy. Jeden od miasta, drugi od powiatu

0
763
zdjęcie 2014-05-15-przekazanie-nowych-busów-dla-osób-niepełnosprawnych-@Głogów-001

Dwa busy przeznaczone do przewozu osób niepełnosprawnych trafiły wczoraj do głogowskich Ośrodków. Gmina Miejska przekazała, warty 140 tysięcy złotych, samochód dla Miejskiego Ośrodka Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych. Nowy bus pojawił się także w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy. Jego koszt to blisko 100 tysięcy złotych.

Gmina Miejska Głogów przekazała samochód, który będzie przeznaczony na potrzeby podopiecznych Miejskiego Ośrodka Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych.

„Ten samochód jest dla nas bardzo istotny, ponieważ świadczymy specjalistyczne usługi opiekuńcze i rehabilitacyjne dla naszych podopiecznych, dlatego naszym atutem jest też możliwość przywożenia i odwożenia dzieci do miejsca zamieszkania” – mówi pełniąca funkcję dyrektora Ośrodka, Izabela Hybiak.

Auto będzie także ułatwieniem dla rodziców dzieci niepełnosprawnych – „Samochód podjeżdża pod samą klatkę, gdzie opiekun przejmuje dziecko” – mówi Hybiak.

Samochody są przystosowane dla osób niepełnosprawnych, mają specjalne podjazdy ułatwiające transport osób poruszających się na wózkach – „Ten samochód to przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo dla dzieci i to jest dla nas najważniejsze” – dodaje Izabela Hybiak.

Samochód w znacznej części został sfinansowany ze środków PFRON. Jego koszt to ponad 140 tysięcy złotych.

zdjęcie 2014-05-15-przekazanie-nowych-busow-dla-osób-niepełnosprawnych-@Głogów-001

Nowy bus pojawił się także w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy. Jest to już trzeci w tym roku przekazany samochód dla osób niepełnosprawnych. W tym roku powiat przekazał już podobne busy dla Warsztatów Terapii Zajęciowej „Arka” oraz dla Domu Pomocy Społecznej.

Dzięki temu zakupowi będą mogły być transportowane osoby z całego powiatu. Dla osób spoza Głogowa brak dojazdu był często barierą nie do pokonania – „Zauważyliśmy, że jest duży problem w komunikacji osób przede wszystkim z obszarów wiejskich, często beż tego dowozu potencjalni chętni rezygnują z zajęć w Ośrodku” – mówi wicestarosta Grzegorz Aryż.

Wkrótce zostanie złożony wniosek o zwiększenie liczby miejsc w PŚDS z 50 na 60 – „Liczymy, że ilość chętnych zwiększy się właśnie z terenów wiejskich” – dodaje wicestarosta.

Koszt samochodu to ponad 100 tysięcy złotych. Środki na jego sfinansowanie także zostały pozyskane z PFRON.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.