Studenci przygotowują się do Juwenaliów

0
479
arch.2013-05-23-juwenalia@PWSZ@Głogów-001

Uroczystym pochodem i odebraniem kluczy od prezydenta rozpoczną się studenckie Juwenalia. Tegoroczne święto rozpocznie się 23 maja i potrwa do 29 maja. 23 maja na terenie głogowskiej uczelni odbędzie się także Zjazd Absolwentów PWSZ, który zakończy się wspólnym balem.

Tegoroczne Juwenalia studenci PWSZ w Głogowie będą obchodzić przez kilka dni. Rozpoczną 23 maja. Tego dnia tradycyjnie już ulicami miasta przejdzie kolorowy korowód.

Po dotarciu do miejskiego ratusza spotkają się z Prezydentem Miasta, który przekaże studentom symboliczne klucze do bram miasta.

„Po powrocie na teren uczelni studenci oddadzą się zabawie i rozrywce. Zaplanowali dużo muzyki, wiele atrakcji i niespodzianek” – mówi rzeczniczka PWSZ, Anna Włodarczyk.

Na boisku PWSZ rozegrany zostanie mecz piłki nożnej między drużynami AZS PWSZ Głogów a Chrobry Głogów. Wieczorem impreza przeniesie się do MCK MAYDAY, gdzie odbędzie się koncert zespołu NAAMAN.

Kolejna impreza to Turniej Gry w Kręgle o Puchar Przechodni Rektora PWSZ w Głogowie. Studenci poszczególnych instytutów będą się bawić w głogowskiej kręgielni 26 maja. Juwenalia zakończą się 29 maja imprezą muzyczno–taneczną, podczas której odbędzie się konkurs na Miss i Mistera Studentów.

23 maja na terenie głogowskiej uczelni odbędzie się także Zjazd Absolwentów PWSZ w Głogowie. Z absolwentami, spotkają się władze uczelni. Odbędzie się także premiera filmu „10 lat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie” zrealizowanego z okazji obchodzonego jubileuszu.

Studenci głogowskiej uczelni zaproszą absolwentów do wspólnego marszu w korowodzie ulicami miasta. Zaplanowane jest także wspomnieniowe spotkanie przy kawie, zwiedzanie uczelni i obejrzenie wystawy „To już było”. Organizatorzy przygotowali także niespodzianki dla odwiedzających uczelnię absolwentów. Wieczorem natomiast absolwenci i pracownicy PWSZ w Głogowie będą się bawić na balu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.