Powiat głogowski podsumowuje 10 lat w Unii Europejskiej

0
608
zdjęcie 2013-12-16-wizyta-starostow-z-Podlasia@Głogów-001

W ramach obchodów 10-lecia Polski w Unii Europejskiej, 9 maja był obchodzony jako dzień otwarty w głogowskich pracowniach wyposażonych w ramach projektu: Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku. Jest to projekt edukacyjny, w ramach którego doposażono 72 pracownie kształcenia zawodowego w szkołach prowadzonych przez powiat, na ogólną kwotę ponad 9,5 mln zł. W poniedziałek w Starostwie odbędzie się także podsumowanie działań powiatu głogowskiego w perspektywie 10 lat funkcjonowania Polski w UE.

1 maja Polska obchodziła dziesiątą rocznicę przystąpienia do Unii Europejskiej. Rocznica stała się okazją do wielu podsumowań.

9 maja był dniem otwartym w głogowskich pracowniach wyposażonych w ramach projektu Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku. W tym dniu można było odwiedzić pracownie w głogowskich placówkach oraz zobaczyć zajęcia pokazowe wykorzystujące zakupiony sprzęt.

„W ramach MCKZ powiat głogowski był drugim, po Wrocławiu, beneficjentem środków. Do szkół na terenie powiatu głogowskiego prowadzących proces kształcenia zawodowego trafiło wyposażenie “z najwyższej półki” za łączną kwotę ponad 9,5 mln. złotych” – informuje Bartek Adamczak, rzecznik Starosty Głogowskiego.

Powiat Głogowski stanowi centrum w trzech branżach: samochodowej, mechatroniczno-elektronicznej i mechanicznej. Centra zostały utworzone w Głogowskim Centrum Edukacji Zawodowej i Zespole Szkół Zawodowych w Głogowie oraz Zespole Szkół im. J. Wyżykowskiego. Ponadto filie Centrów w branżach informatycznej, budowlanej, turystycznej, elektroenegretycznej zostały utworzone w ZS im. J. Wyżykowskiego, Zespole Szkół Ekonomicznych, w ZS Samochodowych i Budowlanych oraz w Zespole Szkół Zawodowych.

W poniedziałek w Starostwie odbędzie się podsumowanie działań powiatu głogowskiego w perspektywie 10 lat funkcjonowania Polski w UE.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.