SPR Chrobry Głogów znokautowany przez Stal w Mielcu

0
650

Taka strata bramkowa nawet w perspektywie meczu u siebie będzie ciężka, żeby nie powiedzieć, że niemożliwa do odrobienia. Szczypiorniści SPR-u Chrobry Głogów dostali srogą lekcję nie tylko gry w piłkę ręczną, ale i pokory. Głogowianie dostali lanie, które na długo pozostanie w pamięci głogowskich sympatyków.

– Przegraliśmy bardzo ważny mecz. Mam sporo pretensji do swoich zawodników przede wszystkim za postawę w obronie. Nie można grać tak mało odpowiedzialnie. Na pewno musimy zmienić swoje podejście, bo krótko mówiąc, tak grać nie można.Cały zespół zagrał słabo. Bramka odpijała na bardzo słabym poziomie, a skuteczność w ataku sprawiała, że ciężko było patrzeć na nasza postawę. Zrobimy wszystko by w rewanżu w Głogowie grać o wiele lepiej – komentuje Krzysztof Przybylski, trener SPR-u Chrobry Głogów.

Wszystko wskazuje na to, że losy tego dwumeczu są już przesądzone, a głogowianom przyjdzie walczyć o 7 pozycję – Czeka nas przede wszystkim ciężka praca. Musimy zrehabilitować się na własnym parkiecie. O końcowy sukces będzie ciężko, ale nie możemy spuszczać głów, bo to nie koniec rozgrywek – zapowiada szkoleniowiec.

Nokaut. Tak, w dużym skrócie opisać można przebieg tego spotkania. Chyba nikt nie mógł spodziewać się takiego obrotu spraw. Stal zagrała bardzo dobre spotkanie, ale to głogowianie mogą mieć pretensję do siebie, bo zachowywali się tak, jakby nie wyszli z szatni. Od pierwszej do ostatniej minuty, na parkiecie w Mielcu dominowali gospodarze, którzy napędzani każdym kolejnym trafieniem wciąż się rozpędzali. Jeśli głogowianie nie poprawią swojej gry, to w Głogowie może być podobnie. Kolejne, rewanżowe spotkanie odbędzie się 10 maja w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie. Pierwszy gwizdek tego spotkania o godz. 18:00.

 

PGE Stal Mielec – SPR Chrobry Głogów 33:22 (19:9)

Chrobry: Piskorski, Kapela – Łucak 4, Gromyko 3, Mochocki 3 (1), Świątek 3, Świtała 3, Bednarek 2, Płócienniczak 2, Kubała 1, Prakapenia 1, Biegaj, Gregor, Płaczek, Witkowski.
Kary: 8 min.
Karne: 1/3.

PGE Stal: Lipka, Kryński – Kostrzewa 13 (7), Gliński 5, Janyst 5, Pribanić 4, Szpera 4, Sobut 2, Chodara, Dżono, Gudz.
Kary: 8 min.
Karne: 7/8.

 

Kary: PGE Stal – 8 min. (Szpera – 4 min., Gudz oraz Kostrzewa – po 2 min.); Chrobry – 8 min. (Mochocki, Prakapenia, Płocienniczak oraz Witkowski – po 2 min.).

SPR Chrobry Głogów – Stal Mielec

10.05.2014 godz. 18:00

Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.