Kanonizacja Jana Pawła II w rejonie Głogowa

0
495
Zdjęcie: flaga papieska - kanonizacja Jana Pawła II w rejonie Głogowa

Przedwczorajszy wyjątkowy dzień przeszedł do historii. Cały świat przeżywał uczynienie papieży Jana XXIII oraz Jana Pawła II świętymi. Także mieszkańcy naszego regionu szczególnie obchodzili ten dzień. Niektórzy pojechali aż do Rzymu, by tam poczuć to wszystko: ogrom radości i wzruszenia. Inni zostali tutaj, w swoich domach, by wspólnie z całymi rodzinami, w spokoju oraz skupieniu śledzić te wydarzenia.

Wywieszone w domach flagi przypominały o tym, jak ważne są dla nas te chwile. Przejeżdżając przez poszczególne miejscowości setki razy spoglądała na nas postać Jana Pawła II, w oknach, przy przydrożnych krzyżach, kościołach…

Gaworzyce – wyjątkowy dzień

Zdjęcie: Kanonizacja Jana Pawła II w regionie Głogowa Gaworzyce

W Gaworzycach ten dzień miał wyjątkową oprawę. Parafialny Zespół Caritas, Wolontariusze “Młodzi Jana Pawła II”, Dom Kultury “Jowisz” oraz Zespół Edukacyjny w Gaworzycach przygotowali dla mieszkańców m.in. koncert oraz projekt edukacyjny pn. “Droga do świętości”.

W Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej o godz. 12:30 odbyła się uroczysta Msza Święta, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz Adoracją. Zaczął się właśnie Tydzień Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 odbyła się Koronka do Miłosierdzia Bożego, po której wystąpili lokalni artyści oraz artyści z Zielonej Góry.

Tuż obok, przy Kościele pw. Św. Barbary od godz. 13:30 miał miejsce, wcześniej wspomniany projekt edukacyjny. Na spacer dróżkami Lolka, Karola Wojtyły, Jana Pawła II przybyło wielu mieszkańców Gaworzyc oraz całej gminy. Dla dzieci przygotowano liczne quizy i zagadki, dorośli po spacerze mogli przysiąść w wyjątkowej, słonecznej aurze, przy murach wyjątkowego Kościółka i spróbować, wypiekanych tutaj już niemal tradycyjnie, “papieskich kremówek”.

Jerzmanowa – hucznie, głośno i radośnie…

Zdjęcie: 2014-04-27 Kanonizacja Jana Pawła II w regionie Głogowa Jerzmanowa

Święto w dniu kanonizacji patrona Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej mieszkańcy zebrali się na placu przy amfiteatrze w Jerzmanowej aby wspólnie radować się tym niezwykłym wydarzeniem. Tegoroczne Święto Szkoły było wyjątkowe, ponieważ patrona placówki został ogłoszony świętym. Honorowy patronat nad uroczystością sprawował Wójt Gminy Jerzmanowa Lesław Golba. Dzięki jego wsparciu oraz pomocy sponsorów święto to miało bogatą oprawę.
W organizację wydarzenia zaangażowali się także ksiądz proboszcz Piotr Matus oraz GOK w Jerzmanowej.

Zabawy trwała od godziny 15.00. Piękna pogoda oraz liczne atrakcje sprawiły, że na uroczystość przybyło bardzo dużo mieszkańców gminy Jerzmanowa. Malowanie twarzy i paznokci, kiermasz książek i zajęcia plastyczne prowadzone przez panie z GBP w Jerzmanowej, dmuchane zamki to atrakcje dla najmłodszych. Posilić się można było pyszną grochówką i pieczoną na ognisku kiełbaską, a na deser słodkie wypieki przygotowane przez mamy uczniów szkoły oraz papieskie kremówki.

W trakcie imprezy zapaleni sportowcy rozegrali mecz piłki siatkowej. I miejsce zdobyła Drużyna Jana Pawła II, II miejsce strażacy z OSP Jaczów, III miejsce drużyna księdza Piotra a IV miejsce mieszkańcy Ruszowic. Wszystkim sportowcom gratulujemy wyników i doskonałej formy.

Oprócz strawy dla ciała, również coś dla ducha – Okno Papieskie z myślami Jana Pawła II oraz postać świętego, gdzie każdy mógł zapisać własne spostrzeżenia na temat świętości. Na telebimie oglądaliśmy fragmenty relacji z Rzymu. Dużo dobrej muzyki, w wykonaniu uczniów oraz profesjonalnych muzyków. Michał Kwapień z zespołem Nieobecni, Celestyna Janowska, to artyści, którzy zapewnili oprawę muzyczną poświęconą papieżowi. Dyskoteka prowadzona przez didżeja Waldemara Drozda przyciągnęła tłumy chętnych do tańczenia. Na parkiecie brylował ksiądz Piotr, który niezmordowanie podgrzewał atmosferę swoimi słowami. Uwieńczeniem wieczoru w Jerzmanowej było Światełko do nieba, czyli pokaz sztucznych ogni zorganizowany w godzinę śmierci Jana Pawła II.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.