Zwycięstwo w Sosnowcu! Chrobry coraz bliżej upragnionego awansu!

0
611

Bardzo ważne punkty w kontekście sytuacji w tabeli zdobyli w sobotę piłkarze nożni Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni po bardzo dobrym w swoim wykonaniu spotkaniu pokonali Zagłębie w Sosnowcu 2-1 i bardzo mocno zbliżyli się do upragnionego celu jakim jest awans do I ligi. Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota wytrzymali presję i przy czterotysięcznej widowni zgromadzonej na stadionie pokonali rywala, który otwarcie mówi o tym, że chce bić się o promocję.

Kliknij, aby zobaczyć skrót z tego spotkania!

Pierwsze minuty nie toczyły się po myśli pomarańczowo-czarnych. Już w drugiej minucie na strzał z 20 metra zdecydował się Mateusz Wrzesień. Po jego strzale piłka zrobiła kozioł tuż przed interweniującym Skrzyniarzem i wpadła do naszej bramki. Na szczęście podopieczni trenera Ireneusza Mamrota szybko odpowiedzieli na straconą bramkę. W 7 minucie, po dobrze wykonanym stałym fragmencie gry, dośrodkowanie na bramkę zamienił Mateusz Hałambiec. Bramka podłamała gospodarzy, którzy nawet przy dopingu czterotysięcznej widowni nie mogli się po niej ocknąć. W pierwszej części głogowianie mogli trafić jeszcze przynajmniej jeden raz.

Druga połowa toczyła się na grząskim bardzo śliskim boisku, co zaowocowało mniejszą ilością klarownych sytuacji, a większą strzałów oddawanych za pola karnego. Decydujący cios zadawał Damian Sędziak, który wykorzystał doskonałe podanie od Łukasza Szczepaniaka. Piłkarze z Sosnowca walczyli do ostatnich minut, ale dobrze w tym spotkaniu spisywał się głogowski bramkarz, który kilkukrotnie uratował nasz zespół od utraty gola i punktów.

Zwycięstwo w tym spotkaniu sprawiło, że głogowianie mają 3 punkty przewagi nad drugą Bytovią Bytów i aż 8 punktów nad trzecim Zagłębiem Sosnowiec. Zatem, jesteśmy o krok od powrotu do zaplecza ekstraklasy!

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – CHROBRY GŁOGÓW 1-2 (1-1)

1-0 Wrzesień (2)

1-1 Hałambiec  (7)

1-2 Sędziak (58)

ZAGŁĘBIE: Struski – Sierczyński (od 74. Jankowski), Grudniewski, Kursa, Ninković, Kaliciak (od 66. Sadowski), Grube, Matusiak, Wrzesień, Szatan (od 70. Wojcieszyński), Tumicz.

CHROBRY: Skrzyniarz – Michalec, Ilków-Gołąb, Szałek, Samiec, Danielak (od 73. Pieczara), Hałambiec, Ulatowski, Ciechański (od 69. Niewieściuk (od 90. Obiała)), Szczepaniak (od 79. Ziemniak), Sędziak.