Oficjalnie zainaugurowali sezon letni

0
517

Otwartym turniejem o puchar sklepy sportowego Atletic rozpoczęli sezon letni głogowscy tenisiści. Pomimo bardzo nieciekawych zapowiedzi związanych z pogodą, zawody udało się rozegrać. Rywalizacja toczyła się na dwóch obiektach sportowych, które udostępnił Chrobry Głogów S.A i Zakład Poprawczy w Głogowie. Dwudniowe zmagania przyniosły sporo ciekawych, sportowych emocji i jeszcze więcej uśmiechu i zabawy. Wynik się liczył, ale nie był rzeczą najważniejszą.

– Pogoda nam nie sprzyjała. Zapowiedzi pogodowe były takie, że zastanawialiśmy się czy turniej się odbędzie. Na szczęście, nie taki diabeł straszny i pomimo zmieniających się warunków udało się go dograć do końca. Rozgrywki toczyły się w 7 grupach. Tam gdzie było dużo zawodników walczono w formie pucharowej (przegrywający odpada), a w mniejszych grupach – każdy z każdym. Oczywiście przy liczbie 69 zawodniczek i zawodników i rozegraniu 84 spotkań, mecze musiały być bardzo skrócone, zamiast trzech setów był rozgrywany tylko 1 lub zamiast do sześciu wygranych gemów w secie grano do 4 wygranych gemów. W pierwszym dniu zmagań do godziny 23.00 wyłoniono półfinalistów. W niedzielę ponownie od godziny 9.00 rozpoczęto walkę o puchary ufundowane przez Pana Prezydenta Miasta Głogowa i nagrody ufundowane przez Pana Krzysztofa Klonowskiego , właściciela sklepu sportowego “Atletik”, którym bardzo serdecznie dziękuję – komentuje Wiesław Ławrowski, prezes Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego.

Przedstawiamy wyniki w poszczególnych kategoriach:

Dziewczęta do lat 12
1- Oliwia Dembek
2- Linda Wysocka
3- Weronika Skwarek
4- Emilia Lachowska
Dziewczęta do lat 16
1- Ada Klawińska
2- Julia Stefanów
3- Natalia Kubiak
4- Kaja Blida
Panie
1- Ewelina Nadała
2- Małgorzata Malska
3- Julia Zygiert
4- Dorota Rzepecka
Chłopcy do lat 12
1- Alan Hapke
2- Marcel Wegner
3- Jędrzej Fukacz
4- Jan Ciszewski
Chłopcy do Lat 16
1- Jakub Lasota
2- Bartosz Karbownik
3- Patryk Kiemona
4- Hubert Kasprzak
Panowie do lat 45
1- Michał Adamczak
2- Bartosz Chmiel
3- Bartosz Radoszewski
4- Mariusz Bajer
Oldboje
1- Wojciech Skołozdrzy
2- Zdzisław Konieczny
3- Andrzej Chabik
4- Wiesław Ławrowski
Wszystkie zawodniczki i zawodnicy od pierwszego do trzeciego miejsca zostali uhonorowani pucharami ufundowanymi przez Pana Prezydenta Miasta Głogowa i bonami pieniężnymi na ogólną kwotę 840 złotych ufundowanych przez właściciela sklepu “Atletik”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.