Jerzmanowa: Wielki festyn z okazji kanonizacji

0
297
zdjęcie-2014-04-24-Jan-Pawel-II-01

Koncerty, widowiska, czuwania, festyny i wiele innych wydarzeń organizowanych jest w związku z kanonizacją Jana Pawła II, która odbędzie się w najbliższą niedzielę. Do tego wielkiego wydarzenia już od dawna przygotowywali się uczniowie szkoły podstawowej w Jerzmanowej, której patronem jest polski papież. 27 kwietnia przy amfiteatrze w Jerzmanowej odbędzie się wielki festyn organizowany wspólnie przez parafię w Jaczowie, szkołę podstawową i Gminny Ośrodek Kultury.

Podobnie jak trzy lata temu beatyfikacja, tak teraz kanonizacja Jana Pawła II będzie bardzo ważnym wydarzeniem dla Polaków. W całej Polsce organizowane są różne przedsięwzięcia, które mają połączyć Polaków we wspólnym świętowaniu tego wydarzenia.

Wielki festyn z tej okazji odbędzie się w Jerzmanowej –“Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jerzmanowej wraz z księdzem proboszczem parafii  p.w. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Jaczowie oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jerzmanowej organizuje uroczyste obchody związane z kanonizacją Jana Pawła II” – informuje Barbara Tuczyńska ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej.

W wydarzeniu wezmą udział lokalni artyści, uczniowie szkoły w Jerzmanowej, a także samorządowcy i lokalne stowarzyszenia. W programie zaplanowano, m.in. występ Celestyny Janowskiej, która wystąpi wraz z mamą, Beatą Janowską, występy artystyczne uczniów oraz występ – Mateusza Kwapienia wraz z zespołem.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Przemka Bielawy “Nieobecni”, który zagra swój koncert o godzinie 19.00. Po koncercie rozpocznie się dyskoteka.

Symbolicznie o godzinie 21.37 – w godzinie w której 9 lat temu zmarł Jan Paweł II – odbędzie się pokaz sztucznych ogni i światełko do nieba.

Nastąpi także rozstrzygnięcie konkursów związanych z Janem Pawłem II, wręczenie dyplomów i nagród.

Będzie także wiele innych atrakcji towarzyszących wydarzeniu:

-pieczenie kiełbasek

– grochówka

– słodki poczęstunek

-mecz piłki siatkowej

– kiermasz z książkami

– malowanie twarzy

– zjeżdżalnie dmuchane i wiele, wiele innych.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Chętni będą mogli wrzucać datki do puszek Caritasu. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na letni wypoczynek dzieci z parafii.

Honorowy patronat nad imprezą sprawuje Wójt Gminy Jerzmanowa Lesław Golba.  Uroczystości odbędą się 27 kwietnia, od godz. 15.00 przy amfiteatrze w Jerzmanowej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.