“Patriotyczny Głogów” zaprasza na spotkanie

0
467
zdjęcie-2014-04-23-wykład@PWSZ@głogów-01

Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów zaprasza na spotkanie z Leszkiem Żebrowskim i Tadeuszem Płużańskim – historykami, którzy poprowadzą wykład zatytułowany “Komunizm przeciw niepodległej Polsce”. Podczas spotkania wystąpi także krakowski raper “Tadek” Polkowski oraz Klaudia Dziadkiewicz ze swoim recitalem muzycznym. Spotkanie odbędzie się 27 kwietnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów jest organizatorem spotkania z historykami Leszkiem Żebrowskim i Tadeuszem Płużańskim. Tematem wykładu będzie “Komunizm przeciw niepodległej Polsce od 1918 roku do teraźniejszości”.

“W tym dniu, nie będzie takiego drugiego miejsca w Polsce. To wydarzenie przejdzie do historii naszego miasta! W jednym czasie, w jednym miejscu spotkanie z najwybitniejszymi postaciami – znawcami najnowszej historii Polski! I to wszystko w naszym mieście” – mówi Marcin Marciszak ze Stowarzyszenia.

Oprócz historyków, specjalnym gościem spotkania będzie „TADEK” Polkowski, raper z Krakowa, który jest autorem płyty pt. “Niewygodna Prawda”.

“Ale to nie wszystko. Całość tego Wyjątkowego Spotkania uświetni krótki recital muzyczny Klaudii Dziadkiewicz, która wykona kawałki z płyty “Panny Wyklęte” – dodaje Marcin Marciszak.

Na spotkaniu będzie można nabyć książki zaproszonych gości wraz z  autografami. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatne. Spotkanie odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 17.00 w PWSZ w Głogowie – aula w budynku B.

Leszek Żebrowski jest synem oficera SZP, Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej na ziemi łomżyńskiej oraz więźnia politycznego Franciszka Żebrowskiego. Od połowy lat 80. prowadzi badania dziejów polskiego podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej i po 1945.

Tadeusz Płużański gościł już w Głogowie w wykładem na temat Żołnierze wyklęci i ich oprawcy. Ukończył studia historyczne. Specjalizuje się w powojennej historii Polski. Współpracuje ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej. Publikuje m.in. w “Biuletynie Informacyjnym” ŚZŻAK, “Najwyższym Czasie”,  “Naszej Polsce” “Uważam Rze”,  “W sieci”, “Do Rzeczy”, Tygodniku Solidarność, Gazecie Polskiej Codziennie i “Gazecie Polskiej”. Objął funkcję szefa działu opinie w “Super Ekspresie. Jest m.in. autorem wydanej w 2011 książki Bestie, zawierającej zapis reporterskiego śledztwa dotyczącego funkcjonariuszy stalinowskich. Jest synem prof. Tadeusza Płużańskiego, naukowca i więźnia stalinowskiego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.