Chrobry Głogów – Górnik Wałbrzych! Ten mecz może wiele rozstrzygnąć!

0
586

Takie spotkania odbywają się bardzo rzadko, a w Głogowie o taką stawkę już dawno nie grano. Już dziś o godz. 19:00 na Stadionie Miejskim w Głogowie zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego w derbowym pojedynku Chrobrego Głogów i Górnika Wałbrzych. Głogowianie przy odrobinie szczęścia i koncentracji mogliby by być już daleko poza “peletonem”, a tak wciąż walczą o każdy, cenny punkt. W tym meczu, zdobycz punktowa jest podwójnie cenna. Jeśli Górnicy ugrają coś w Głogowie to nadal będą się liczyć w walce o najwyższe cele. W przypadku porażki prawdopodobnie znajdą się “poza burtą”.  

“Derby, to derby. Statystki mniej istotne– nie tym razem.

Spotkania derbowe “rządzą się swoimi prawami”. Oba zespołu, bez względu na sytuację w tabeli chcą ten mecz wygrać i coś udowodnić. Natomiast, my nie możemy nie wspomnieć o statystykach, które w tym przypadku wyglądają nadzwyczaj ciekawie. Głogowianie, z dorobkiem 48 punktów przewodzą stawce. Przewaga nad drugą – Bytovią Bytów wynosi 3 punkty, trzecim Zagłębiem 5 punktów i czwartym Górnikiem 7 punktów. W przypadku ewentualnego zwycięstwa pomarańczowo-czarni powiększa przewagę nad Górnikiem do 10 punktów, co w przypadku tego etapu rozgrywek zdaje się niemożliwe do odrobienia. W przypadku porażki, Górnik wróci do gry, a głogowianie stracą uprzywilejowaną sytuację. Zatem, zwycięstwo w tym spotkaniu może być kolejnym dużym krokiem w stronę upragnionego celu – awansu do I ligi.

– Do spotkania z Górnikiem nie można podejść tak, jak do każdego innego. Ne wystarczy zagrać dobrze. W pojedynku z tym zespołem można fajnie się prezentować, a przegrać. Trzeba dołożyć do tego sporo ambicji i walki. Nie ma jednak sztucznej presji. Człowiek przygotowuje się do rywalizacji znacznie dłużej, niż przez pozostającą do meczu godzinę, ale nie jest tak, że budzę się w środku nocy i myślę, że zaraz derby. Po prostu, każdy z nas wie o co walczymy i każdy z nas bardzo chce. Każdy też wie, że Górnik w przypadku porażki może mieć bardzo ciężko. Będzie więc podwójnie zmobilizowany – przyznaje Michał Michalec, obrońca Chrobry Głogów.

Chrobry Głogów – Górnik Wałbrzych

środa, 23 kwietnia godz. 19:00

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.