Filip Rodzik najlepszy w strzelectwie!

0
589

Ciekawe zawody w strzelectwie odbyły się w miniony weekend w Gorzowie Wielkopolskim, ramach Ogólnopolskich Zawodów Osób Niepełnosprawnych. Pierwsze miejsce ustrzelił reprezentant naszego regionu, a dokładniej klubu Skorpion Polkowice – Filip Rodzik. Polkowiczanin z dorobkiem 561 zdobył także minimum niezbędne aby pojechać na Mistrzostwa Świata. Jak sam przyznaje, duża to zasługa Gminy Miejskiej Polkowice, która wspiera go mocno w sportowej karierze.

Kliknij, aby zapoznać się z wynikami zawodów!

Zawodnicy Skorpion Polkowice w składzie: Filip Rodzik, Adrian Lewandowski, Krzysztof Bech, Eugenia Małek Tomasz Szakoła oraz Joanna Panter w dniach 11-13 kwietnia pojechali na Ogólnopolskie Zawody Osób Niepełnosprawnych w Gorzowie. To były pierwsze w tym roku zawody osób niepełnosprawnych, na których mogli się oni sprawdzić po zimowej przerwie – Rewelacyjnie wypadł nasz najlepszy zawodnik Filip Rodzik, który mimo kiepskiego początku wszedł do finału. W finale również nie pozostawił rywalom żadnej szansy. Już po 2 rundach 3-strzałowych uzyskał 3 punktową przewagę, która rosła z każdym strzałem. Gdyby nie 4 ostatnie strzały, które nie były najlepsze, miałby on szansę strzelić swoją życiówkę i być może wynik powyżej 200 punktów. Ostatecznie skończył na 1 miejscu z prawie 5 punktową przewagą nad Sławomirem Okoniewskim,Wicemistrzem Europy – informuje klub Skorpion Polkowice.

– jestem zadowolony z wyniku i przebiegu strzelania. Strzelałem szybko i zdecydowanie. Całą konkurencję udało mi się strzelić w 55 min., mimo konieczności odkładania broni i zmiany tarcz po każdych 2 strzałach. Jestem na dobrej drodze i widzę, że dodatkowe treningi, na które mogę jeździć dzięki sponsorowi tytularnemu Gminie Polkowice, przyczyniają się do znaczącej poprawy mojej formy – komentuje Filip Rodzik.

W zespole Skorpion Polkowice bardzo dobrze zaprezentował się również Krzysztof Bech, który poprawił swoją życiówkę o 25 punktów uzyskując wynik 510. Zaledwie 3 punkty dzieliły go od wejścia do finału. Zawody w tym roku były na wysokim poziomie i widać że Polscy pistoleciarze radzą sobie coraz lepiej, bo aż 6 osób zrobiło limit na Mistrzostwa Świata.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.