Gmina Żukowice: Odrestaurują sakralne zabytki

0
557
2014-04-16-kosciol@gmina-Zukowice-01

30 tysięcy złotych zostało przekazane z budżetu gminy Żukowice, na odrestaurowanie trzech parafii na terenie gminy, które znajdują się w rejestrze zabytków. Dodatkowo parafia w Brzegu Głogowskim otrzymała dofinansowanie od Marszałka Województwa w wysokości 50 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont dachu.

“W ramach podziału środków z budżetu gminy na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanym do rejestru zabytków w roku 2014, dotacje trzy parafie, w kwocie po 10 tysięcy złotych każda” – informuje wójt gminy Żukowice, Krzysztof Wołoszyn.

10 tysięcy złotych dla parafii Rzymsko – Katolicka p.w. Bożego Ciała w Brzegu Głogowskim zostanie przeznaczone na remont kościoła na Górze Św. Anny.

Dotację dostała także parafia Rzymsko – Katolicka p.w. Św. Jakuba w Jakubowie. Z pieniędzy zostaną sfinansowane prace przy ołtarzu głównym w kościele Św. Michała Archanioła w Nielubi.

Trzecią parafią, która otrzyma środki jest parafia Rzymsko – Katolicka p.w. Św. Jana Chrzciciela w Kurowie Wielkim. Pieniądze zostaną przeznaczone na malowanie  kościoła Św. Jadwigi w Żukowicach. Dodajmy, że kościół ten został wpisany na listę zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa Narodowego już dużo wcześniej.

Ponadto, jak informuje wójt gminy Krzysztof Wołoszyn, parafia p.w. Bożego ciała w Brzegu Głogowskim złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego na dofinansowanie remontu dachu w kościele na Górze Św. Anny i otrzymała na ten cel dotację w kwocie 50 tysięcy zł.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.