Powiat Głogowski wyróżniony

0
490
zdjęcie 2014-04-14-Rafael-Rokaszewicz-Dorota-Suszyńska@Głogów-01

Starosta Rafael Rokaszewicz i Koordynator ds. Równego Traktowania Dorota Suszyńska odebrali wczoraj wyróżnienie dla głogowskiego powiatu “Równy Urząd”. Wręczanie nagród odbyło się podczas międzynarodowej konferencji na temat zasad równości w pracach samorządu, zorganizowanej w Kancelarii Premiera.

Wczoraj na międzynarodowej konferencji dotyczącej wprowadzania zasad równości w pracach samorządu w Polsce, która odbywała się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, reprezentanci Powiatu Głogowskiego Starosta Głogowski Rafael Rokaszewicz i Dorota Suszyńska Koordynator ds. Równego Traktowania odebrali wyróżnienie dla samorządu powiatowego w konkursie “Równy Urząd”.

“Jest to prestiżowa nagroda przyznawana urzędom, w których najlepiej realizowana jest polityka równościowa i przeciwdziałania dyskryminacji, zarówno wewnątrz samego urzędu – wobec pracowników, jak i na zewnątrz -wobec klientów urzędu – mieszkańców i organizacji pozarządowych” – informuje Bartek Adamczak, rzecznik Starostwa Powiatowego w Głogowie.

Jak zaznacza rzecznik głogowskiego starostwa, przyznane zostały trzy honorowe tytuły “Równy urząd – Wyróżnienie”, w tym powiat głogowski – jako jedyny powiat pośród wyróżnionych. Laureaci konkursu otrzymali honorowy tytuł “Równy urząd”.

Docenione zostały działania, które są prowadzone w naszym urzędzie na rzecz innych osób – zbiórki krwi, szkolenia pracowników z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zakup defibratora oraz szereg akcji, w które włączamy się z różnymi stowarzyszeniami – to wszystko zostało dostrzeżone i wyróżnione” – tak o nagrodzie mówił starosta Rafael Rokaszewicz.

Organizatorem Konkursu byli partnerzy projektu “Równość Standardem Dobrego Samorządu”, tj. Fundacja Feminoteka, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego oraz Instytut Laudator Sp. z o.o. Konkurs objęli patronatem Minister Administracji i Cyfryzacji, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.