Grodowiec: Setki osób wzięło udział w Misterium

0
644
zdjęcie 2014-04-14-droga-krzyżowa@Grębocice-01

50 aktorów z rożnych parafii oraz kilkaset osób z całego województwa dolnośląskiego wzięło udział w Drodze Krzyżowej zorganizowanej w Grodowcu. Inscenizację Męki Pańskiej przygotowała parafia w Grodowcu wspólnie z parafią pw. NMP Królowej Polski w Głogowie.

Setki osób z kilku województw wzięło udział w Misterium Męki Pańskiej, które zorganizowano 12 kwietnia w Grodowcu. Misterium Męki Pańskiej to sceniczna forma prezentacji treści biblijnych pozwalająca przeżyć w sposób realistyczny ostatnie godziny z życia Chrystusa, począwszy od wjazdu do Jerozolimy, po Jego śmierć i zmartwychwstanie.

W inscenizacji wzięło udział ponad 50 aktorów z różnych głogowskich parafii oraz samego Grodowca. Misterium rozpoczęło się od sceny, przy ołtarzu polowym – wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy i Wieczernika.

Następnie akcja misterium przeniosła się do sanktuaryjnego amfiteatru, gdzie miała miejsce scena modlitwy w Ogrójcu, zdrada Judasza i pojmanie Jezusa. Kolejnymi pojawiającymi się motywami było zaparcie się Piotra, biczowanie i wyrok Piłata – te sceny rozegrały się na dziedzińcu sanktuaryjnym. Drodze na Kalwarię towarzyszyło: spotkanie z Matką, spotkanie z Weroniką, upadek pod krzyżem, pomoc Szymona z Cyreny. Inscenizacja zakończyła się śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa.

Wśród osób, które przyjechały do Grodowca, by zobaczyć misterium byli mieszkańcy gminy Grębocice, Głogowa, Polkowic, Lubina, ale też wielu odleglejszych miejscowości, w tym Zielonej Góry czy Gorzowa. Inscenizację zorganizowały parafie: Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu wspólnie z parafią pw. NMP Królowej Polski w Głogowie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.