Zespół z Jerzmanowej zagra w finale

0
598
zdjęcie 2014-03-15-zespół-Jerzmanowa@Jerzmanowa-01

Zespół Jezzmanowa zagra podczas IV Gali Talentów w Polanicy Zdroju. Lista finalistów Dolnego Śląska została ogłoszona przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Informację o zakwalifikowaniu się do finału młodzi muzycy otrzymali od dyrektora szkoły w Jerzmanowej, Marioli Tuz –“Byli przeszczęśliwi kiedy podzieliłam się z nimi tę wspaniałą wiadomością. Przygotowujemy się więc do finału” – dodaje.

Przypomnijmy, Zespół Jezzmanowa swoją muzyczną karierę rozpoczął przed trzema laty. Wszyscy byli wtedy uczniami klasy III, dopiero oswajali się z instrumentami. Już wtedy wykazywali duże zaangażowanie na zajęciach muzycznych. Intuicja wychowawcy klasy Anety Białek była trafna – “Te dzieci chciały grać żywą muzykę, interesowały się muzycznymi aranżacjami i śpiewem” – mówi wychowawczyni klasy.

Jak opowiada Aneta Białek, powstanie grupy związane było z potrzebą chwili. Szkoła Podstawowa w Jerzmanowej otrzymała zaproszenie na imprezę organizowaną przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie. Podczas tej wesołej, roztańczonej i rozśpiewanej imprezy dzieci występowały dla dzieci. Zespół Jezzmanowa był jedynym, który zagrał instrumentalnie, a były to dopiero pierwsze szlify, przymiarki do profesjonalnego grania. I udało się.

Dzisiaj Zespół Jezzmanowa tworzy pięć osób: Natanael Dubowski (saksofon), Filip Dubowski (klawisze),Jakub Naumowicz (gitara prowadząca), Oskar Naumowicz (gitara basowa) oraz Wiktoria Białek (wokal). Ich lista sukcesów stale powiększa się. Mają za sobą I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Ekologicznej i Turystycznej w Głogowie, Grand Prix w I Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Jerzmanowej, występ z okazji Koncertu Walentynkowego w Klubie Batalionowym.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.