Głogowski historyk startuje do europarlamentu

0
603
Głogów Nowa Prawica Tomasz Rubis fot Paweł Dudzicki

Tomasz Rubiś, głogowianin, nauczyciel historii w jednej z zielonogórskim liceum, to kandydat Kongresu Nowej Prawicy do Parlamentu Europejskiego. Reprezentuje dolnośląsko – opolską listę, na której zajmuje 4 miejsce. Ostatnie badani sondażowe pokazują, że prawicowa partia Janusza Korwina-Mikke ma szansę wejść do parlamentu.

Została zarejestrowana już lista kandydatów Kongresu Nowej Prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego na terenie całego kraju. Partia Janusza Korwin-Mikke zebrała wystarczającą ilość podpisów niezbędnych do wystawienia swoich reprezentantów i 25 maja będzie ubiegać się o mandaty w Parlamencie Europejskim.

Michał Frąckowiak, przewodniczący głogowskiego koła KNP podkreśla, że do tego sukcesu swój wkład włożyło także głogowskie koło Kongresu Nowej Prawicy, które aktywnie włączyło się w zbiórkę podpisów poparcia. W zbliżających się wyborach reprezentantem głogowskiej Nowej Prawicy będzie Tomasz Rubiś. Na dolnośląsko-opolskiej liście będzie miał 4 miejsce.

Tomasz Rubiś ma 26 lat, jest nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie w liceum ogólnokształcącym. Pełni także funkcję sekretarza głogowskiego koła KNP.

“Kongres Nowej Prawicy jest partią uniosceptyczną. W naszym odczuciu korzyści płynące z obecności Polski w strukturach Unii Europejskiej są niewspółmierne z ponoszonymi kosztami. Od lat informowani jesteśmy o samych superlatywach płynących z integracji unijnej, a realia są takie, że z kraju wyjechały dwa miliony osób, a życie w Polsce staje się coraz trudniejsze. Z każdym rokiem przybywa unijnych dyrektyw, które krępują działalność gospodarczą i hamują rozwój gospodarki. Opowiadamy się za dalszą integracją europejską, ale na zdrowych zasadach funkcjonujących chociażby w Europejskim Stowarzyszeniu Wolnego Handlu, przy zachowaniu pełnej suwerenności Polski” – mówi Tomasz Rubiś.

Ostatnie ogólnopolskie notowania sondażowe są dla partii Janusza Korwin-Mikke bardzo optymistyczne. Partia regularnie przekracza w nich próg wyborczy i tym samym może wziąć udział w podziale mandatów w wyborach, które odbędą się za miesiąc.

Przypomnijmy, że Koło Nowej Prawicy działa w Głogowie od końca września 2013 roku, a jej przewodniczącym został Michał Frąckowiak, głogowski radny, który startował z list Prawa i Sprawiedliwości.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.