Mistrzostwa Dolnego Śląska w Mini-Siatkówce

0
359

Często spotykamy się ze stwierdzeniem, że jest mało popularny, bo rzadko słyszymy o nim w mediach. Okazuje się, że w ten sposób mocno mijamy się z prawdą. Okazuje się, że mamy w Głogowie mocno obsadzony, szkolny sport młodzieżowy, który corocznie zrzesza masę młodych ludzi, chcących dbać o swój rozwój fizyczny. Systematycznie, raz w tygodniu, organizowane są zawody dotyczące różnych dyscyplin sportowych. Tym razem, klasy szóste Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie wzięły udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska w mini-siatkówce. 

– Zawody finałowe dla naszych dziewcząt zakończyły się dość pechowo.  Wszystkie trzy spotkania w naszym wykonaniu zakończyły się w tie-breakach. We wszystkich okazaliśmy się minimalnie słabsze. Natomiast, warto zaznaczyć duże zaangażowanie zespołu, którym zabrakło niewiele do pierwszej trójki. Dziewczęta włożyły wiele wysiłku w przygotowania do zawodów. Ich ambitne plany zostały jednak przekreślone przez liczne błędy techniczne i taktyczne w poszczególnych meczach – informuje Beata Bielska, opiekun zespołu Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie.  Pomimo iż dziewczęta nie stanęły na przysłowiowym pudle, to zespół z SP- 3 Głogów w turnieju mini-siatkówki znalazł się wśród czterech najlepszych szkół podstawowych w województwie.

Mistrzostwa Dolnego Śląska w Mini-Siatkówce Dziewcząt i Chłopców odbyły się 8 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie. Organizacją po raz kolejny zajęła się Beata Bielska, która mocno angażuje się w siatkarski rozwój młodych mieszkanek naszego miasta. Mamy nadzieję, że szkolny, młodzieżowy sport w naszym mieście wciąż będzie się tak prężnie rozwijał i przynosił młodym ludziom nowe możliwości na spędzanie czasu wolnego.

Wyniki finału dolnośląskiego w kategorii dziewcząt:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 97  Wrocław

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 3  Kłodzko

III miejsce Szkoła Podstawowa Smolnik

IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 Głogów

 

Wyniki finału dolnośląskiego w kategorii chłopców:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 Milicz

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 8 Lubin

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 Kamienna Góra

IV miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny Boguszów – Gorce

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGłogów: Zachwycały smakiem i wyglądem
Następny artykułZauważyłeś zniszczony znak drogowy? Zgłoś to policji
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)